به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان، احمد فاتحی در نشستی مشترك با مدیر عامل شركت توزیع نیروی برق اهواز و مسوولان برق منطقه‌ای این شهرستان اظهار داشت: این مجتمع قضایی در راستای ادامه مبارزه با سارقان و سلب كنندگان امنیت اجتماعی، مبارزه با سارقان سیم‌های برق را در دستور كار خود قرار داده است.
 
وی ادامه داد: افرادی با سرقت سیم‌های برق به ویژه در ماه‌های گرم، موجب قطع شدن برق منازل، ادارات می‌شوند که ضروری است تا با همكاری وزارت نیرو و نیروی انتظامی، پلیس برق در این شهرستان راه‌اندازی شود.

سرپرست مجتمع ویژه مبارزه با سرقت شهرستان اهواز تصریح كرد:‌ ‌با انجام كار پژوهشی كه توسط این مرجع در بخش سرقت برق صورت گرفته است و با دعوت از مسوولان برق منطقه‌ای اهواز برای هماهنگی و مشاوره تخصصی و فنی، تشكیل پلیس برق متشكل از نیروهای حراست سازمان، مأموران برق و ... به تصویب رسید.

مدیر عامل توزیع برق منطقه‌ای اهواز نیز در این نشست گفت:‌ این اداره برای جلوگیری از سرقت سیم برق، اقدامات بازدارنده‌ای از قبیل تعویض سیم‌های برق بدون روكش به سیم‌های روكش‌دار و اتصال عایق‌دار سیم‌های برق در مناطق حاشیه‌ای همانند ملاشیه، كوت عبدالله، شیبان، شبیشه و دیگر مناطق مركز استان انجام شده است.

یدالله حضرتی افزود: با این حال با توجه به پر هزینه بودن این طرح‌ها روند آن به كندی پیش می رود و در مواردی نیز كاملاً متوقف شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات و تصمیمات مؤثر و پیگیری های مجدانه دستگاه قضایی و كاركنان فداكار نیروی انتظامی در مبارزه با سارقان به ویژه سارقان سیم‌های برق بر كسی پوشیده نیست و شاهد كاهش فزاینده سرقت سیم برق در مركز استان هستیم .