به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سید لطف‌الله سپهر افزود:22 مورد از این نمایشگاه ها در شهرستان های استان و یك نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر اهواز برپا می شود.

وی گفت: نمایشگاهی كه در موزه هنر های معاصر اهواز برپا می شود نمایشگاهی با كیفیت بسیار بالا و بخش های بسیار متنوع با موضوعات قرآنی و اسلامی است.

مدیر كل ارشاد اسلامی استان خوزستان افزود: در این نمایشگاه غرفه های حجاب و عفاف، غرفه های فروش تابلوهای نفیس قرآنی، تجلیل از برگزیده گان قرآنی وجود دارد.

سپهر گفت: از 18 تا 27 مرداد ماه این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر اهواز برپا است.

وی ادامه داد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان امسال برنامه های جدیدتری برای ماه مبارك رمضان نسبت به سال گذشته برنامه ریزی كرده و در دست اجرا دارد.

سپهر افزود: ماه مبارك رمضان فرصت مناسبی برای ایجاد ارتباط هر چه بهتر با خدا و اهل بیت و ارتقاء حوزه دین و قرآن است كه با فضای روحانی این ماه آلایندگی ها را كنار بزنند.

وی همچنین با اشاره به طرح كرسی تلاوت در ماه مبارك رمضان امسال افزود: در این طرح كه برای اولین بار در استان برگزار می شود قرآن كریم توسط قاریان و جوانان، تلاوت شده و ضبط می شود و توسط صدا و سیمای استان در این ماه پخش می شود.

مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین با اشاره به طرح تلاوت نور افزود: طرح تلاوت نور توسط 300 كانون فرهنگی و هنری در مناطق شهر و روستایی استان برگزار می شود.

وی گفت: همچنین طرح ختم قرآن كریم توسط دختران و پسران جوان خوزستانی در سطح 50 كانون برگزار می شود.

وی همچنین سایر برنامه های قرآنی كه در این ماه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان دردست اجرا دارد، تفسیر كوتاه قرآن در 120 كانون، طرح 14-45 سوره انفال در 150 كلاس آموزش قرآن نام برد.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به مراسم تجلیل از خبرنگاران به مناسبت شهادت شهید صارمی افزود: امسال به میمنت ماه مبارك رمضان ، به مناسبت هفدهم مردادماه روزخبرنگار مراسم درخور توجه و خوبی برای تجلیل از خبرنگاران شب گذشته به صرف افطاری برگزار شد.