پرونده قتل «فاطمه باقری‌نژادیان‌فرد» دختر نماینده اصلاح‌طلب دوره‌های سوم و ششم مجلس در حالی به پلیس آگاهی تهران ارجاع شد كه بررسی‌های خبرنگار ما حاكی از آن است كه پزشكی‌قانونی هنوز اعلام‌نظر قطعی در زمینه علت قتل نكرده است.

اعتماد، در گفت‌وگویی كه با برادر فاطمه (مقتول) انجام داده است، جزییات این ماجرا را جویا شده است.

برادر مقتول با بیان این مطلب كه خانواده وی منتظر روشن شدن همه ابعاد قضیه و نتیجه قطعی پزشكی‌قانونی هستند، گفت: هنوز علت دقیق مرگ مشخص نیست و ما منتظریم آزمایشات كالبدشكافی، سم‌شناسی و آسیب‌شناسی صورت بگیرد تا علت مرگ به صورت شفاف و روشن اعلام شود.

وی افزود: پرونده به پلیس آگاهی ارجاع شد، اما آگاهی هنوز هیچ اظهارنظری در این‌باره نكرده است و به‌نظر می‌رسد تا پایان اعلام نتیجه قطعی علت مرگ، آگاهی اظهارنظر مشخصی در این‌باره نداشته باشد. برادر مقتول همچنین اظهار داشت: تاكنون چیزی كه مشخص است این است كه علت قتل سرقت نبوده است چراكه همه وسایل فاطمه سر جایش بودند.

وی همچنین افزود: علاوه بر این هیچ جای جراحت، تصادف ضربه‌یی كه منجر به خونریزی مغزی شده باشد یا علایم شكستگی بر پیكر فاطمه مشاهده نشده است و روی بدن وی نیز هیچ علامتی كه بتوان از آن علت مرگ را تشخیص داد وجود نداشته است.

فاطمه 28 ساله دانشجوی رشته مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران بوده است. علاوه بر این او در هیچ جایی مشغول به كار نبوده و بیشتر اوقات خود را در منزل می‌گذرانده است. او فرزند سوم خانواده «محمدباقر باقری‌نژادیان‌فرد» نماینده اصلاح‌طلب مجلس سوم و ششم بوده است.

فرضیه ربوده شدن فاطمه

برادر مقتول در پاسخ به این سوال خبرنگار ما كه آیا به شخص خاصی در این زمینه مظنون هستید، گفت: به فرد خاصی مظنون نیستیم و منتظریم با تحقیقات بیشتر آگاهی و اعلام نتایج پزشكی‌قانونی جزییات ماجرا مشخص‌تر شود.

اظهارات برادر مقتول مبنی بر عدم سرقت از فاطمه و نبود هیچ نوع جراحت بر بدن وی، فرضیه‌های مطرح در این‌باره را محدودتر كرده است. فاطمه ساعت 19 عصر روز پن‌جشنبه 6 مرداد سال 90 برای قدم زدن از خانه خارج شد اما پس از گذشت 24 ساعت جسد وی در حوالی امین‌آباد و در نزدیكی كوه بی‌بی شهربانو كشف شد.

این در حالی است كه منزل پدر مقتول در شمال شهر تهران و در خیابان كلاهدوز قرار دارد و به‌نظر می‌رسد عامل یا عاملان قتل پس از ربایش وی از نقطه مذكور وی را به قتل رسانده و جسدش را در جنوب شهر تهران در حوالی كارخانه سیمان رها كرده‌اند. با این حال و براساس اطلاعات به دست آمده، فرضیه سرقت از این دختر جوان رد شده است و باید دید انگیزه عامل یا عاملان قتل فاطمه چه بوده است؟ اما این پرسش باقی است كه چرا جسد وی در محدوده كارخانه سیمان تهران واقع در منطقه بی‌بی شهربانو كشف شده است و در فاصله شامگاه پنج‌شنبه شش مرداد تا زمان حادثه چه اتفاق یا اتفاقاتی روی داده است؟