عبدی می‌گوید: در «اخراجیها۳» نیز دیدم چه من باشم و چه نباشم از صحنه‌ها و اضافات «اخراجیها۱» استفاده می‌کنند و یک «بایرام لودر» می‌سازند. من نیز گفتم می‌روم تا چندرغاز بگیرم. فقط به خاطر پول رفتم و در کل طی چهار جلسه فیلمبرداری در این فیلم حضور داشتم.

اکبر عبدی کمدین دوست‌داشتنی ایرانی که در سطحی‌ترین آثار سینمایی هم حد بالایی از توانایی‌های خود در ارائه تیپیک شخصیت‌های طناز را ارائه می‌دهد به تازگی در گفتگویی صحبت‌های صریحی درباره سری «اخراجیها» بیان کرده و از این مساله سخن گفته که از قسمت دوم این سری به بعد باندبازی یکی از بازیگران و مافیایی که وی در پشت صحنه به وجود آورده بود باعث ناراحتی عبدی و دیگر بازیگرانی شده که در باند بازیگر معروف حضور نداشته‌اند! هرچند عبدی نامی از بازیگر موردنظر نبرده است اما کیست که نداند منظور وی همان بازیگری است که به کارچاق‌کن سینمای ایران معروف شده و حتی برنامه «خنده بازار» هم تیپی کاریکاتوری از وی را به مخاطبان ارائه داده است. بخش‌هایی از گفته‌های عبدی را به نقل از مجله خانه آرمانی می‌خوانید:


از اواسط قسمت دوم همه چیز عوض شد
شروع کار من با «اخراجیها» به واسطه آقای کاسه‌ساز تهیه‌کننده کار بود. ایشان لطف کردند و فیلمنامه را پیشنهاد دادند و من نیز بازی کردم. همه چیز خوب بود و از حضورم در این گروه راضی بودم. برای همین در «اخراجیها۲» هم حضور یافتم ولی از اواسط این قسمت همه چیز عوض شد و آقای ده‌نمکی تحت‌تاثیر یکی از بازیگران قرار گرفت. اتفاقات دیگری افتاد و همه چیز شد مافیابازی که اصلا دوست ندارم راجع به آن صحبت کنم چون خاطرات خوبی را برایم یادآوری نمی‌کند.

رفتم تا چندرغاز گیرم بیاید
در «اخراجیها۳» نیز دیدم چه من باشم و چه نباشم از صحنه‌ها و اضافات «اخراجیها۱» استفاده می‌کنند و یک «بایرام لودر» می‌سازند. من نیز گفتم می‌روم تا چندرغاز بگیرم. فقط به خاطر پول رفتم و در کل طی چهار جلسه فیلمبرداری در این فیلم حضور داشتم.

سوژه هواپیماربایی از من بود!
در «اخراجیها۲» وقتی فیلمنامه را با ده‌نمکی مرور می‌کردیم به او پیشنهاد دادم که برای جذاب شدن داستان بخش خانوادگی آن را پررنگ کند و سوژه هواپیماربایی را به او دادم ولی ایشان هیچ وقت به این موضوع اشاره نکرد.