باشگاه جوانی برنا/ امیر توانا

استقبال از کاروان آسیایی آزادی غزه مهمترین مساله ای بود که امروز میدان فلسطین تهران را به خود مشغول کرده بود. جوانانی که در مقابل مسجد امام صادق (ع) تجمع کرده و بی صبرانه منتظر رسیدن اتوبوس های حامل مردمی از شرق قاره آسیا بودند. کاروانی که می رود غزه را از چنگال رژیم ظالم صهیونیست آزاد کند و ندای آزادی خواهی مردم آسیا را در گوش دشمنان فریاد بزند.

در جلوی مسجد نماد قدس شریف به شکل یک بادکنک بادی نصب شده است؛ این نماد، سوژه بیشتر عکاس ها شده است. چند جوان نیز در کنار مسجد با به دست گرفتن پرچم فلسطین و پوشاندن صورت خود به رسم مبارزان فلسطینی در حال دادن شعار بر علیه اسرائیل و آمریکا هستند. بالای یک ماشین نیسان چند دستگاه پخش قرار داده شده که از آن آهنگی عربی برای مقاومت پخش می شود.

دو مرد میانسال پلاکارد استقبال از کاروان آزادی را به دست گرفته اند. این نشان می دهد که این استقبال مختص جوانان نیست. حال و هوای میدان مانند زمان استقبال از شخصیت های برجسته سیاسی است. اکثر حاضرین به انتهای خیابان فلسطین سرک می کشند تا ببینند اعضای این کاروان کی از راه می رسند. کم کم بر تعداد حاضرین در میدان فلسطین افزوده می شود. عده ای از مردم در دسته های چند نفره به سمت میدان فلسطین حرکت می کنند و شعار اکثر آنان آزاد سازی غزه و مرگ بر اسرائیل است.

بالاخره انتظار به سر می رسد و اتوبوس های کاروان در حاشیه شمالی میدان توقف می کنند. تجمع کنندگان با شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا به استقبال آنها می روند. با پیاده شدن اولین عضو کاروان از داخل اتوبوس، شعارها اوج می گیرد. اعضای کاروان آسیایی از این همه شور به وجد آمده اند و اصلا احساس نمی کنند در کشوری غریب حضور دارند. یکی از اعضا که هندی تبار است، شعارهایی را به زبان فارسی، " مانند مرگ بر اسرائیل " و " زنده باد غزه " سر می دهد و مردم نیز او را همراهی می کنند.

حالا دیگر تمام اعضای کاروان در وسط میدان فلسطین این نماد آزادی قدس حاضر هستند و شعارهای " غزه را آزاد کنید"،"مرگ بر اسرائیل" ، " درود بر فلسطین " و... یک لحظه قطع نمی شود. بعد از انجام مراسم کوتاهی در میدان فلسطین، جمعیت استقبال کننده و اعضای کاروان آزادی پیاده به سمت محل دانشگاه تهران حرکت می کنند.

قرار است در سالن اجتماعات دانشکده فنی، همایشی با عنوان" وجدان بیدار شرق" با حضور اعضای کاروان آزادی برگزار شود. در راه دانشگاه تهران با چند تن از اعضای کاروان آزادی گفت و گو می کنیم. یکی از آنها که خانمی اهل اندونزی است، در پاسخ به این سوال که به چه دلیل به غزه می رود، می گوید: " من برای آزادی فلسطین و غزه مظلوم از چنگال صهیونیست ها به غزه می روم. ما هیچگاه فلسطین را تنها نخواهیم گذاشت. فلسطین و آزادی آن بزرگترین آرزوی ماست. " وقتی به او می گوییم اسرائیل با کاروان اول آزادی وحشیانه برخورد کرد، آیا از کشته شدن در این راه نمی ترسی؟ فقط می گوید: " هیهات من الذله. "

در راه همه حاضرین در حال شعار دادن هستند. در میان پرچم هایی که به دست آنان قرار دارد پرچم های یا زینب (س) و سربندهای یازهرا (س) را می توان دید. نکته ای که در میان حاضرین توجه ما را جلب می کند، یک تبعه پاکستان است که به همراه زن و فرزند خود برای رفتن به غزه اعلام آمادگی کرده است. او می گوید: " ما در راه رسیدن به آزادی قدس، حتی حاضریم از عزیزترین کسان خود نیز بگذریم. ما از مرگ نمی هراسیم. ما چشم اسراییل را کور می کنیم " همسر او نیز حرف های او را تایید می کند و کودکان خردسالش با تکان دادن پرچم فلسطین ابراز احساسات می کنند.

در داخل دانشگاه تهران مراسم تعزیه خوانی سید الشهدا (ع) در حال برگزاری است. با ورود کاروان آزادی به دانشگاه تهران مراسم تعزیه تمام می شود و بینندگان آن با شعار " غزه را آزاد کنید " به استقبال اعضای کاروان می آیند.

جمعیت به مقابل دانشکده فنی، جایی که دانشجویان با آتش زدن پرچم اسرائیل و آمریکا و شعارهای مرگ بر اسرائیل و آمریکا به استقبال آنها آمده اند، می رسد و کم کم سالن اجتماعات دانشکده فنی مملو از دانشجویان آزادی خواه و اعضای کاروان می شود.

شاید هیچ کس فکر نمی کرد که قرار است رییس جمهور میهمان ویژه این مراسم استقبال باشد، ولی در مقابل چشمان حیرت زده دانشجویان و میهمانان، دکتر احمدی نژاد وارد سالن شد و در آغوش محبت اعضای کاروان آزادی قرار گرفت. به راحتی می توان اشک شوق را در چشم آنها دید. بعد از خوانده شدن سرود جمهوری اسلامی، رییس جمهور محبوب و مردمی ایران با شعارهای "احمدی ساده زیست، ریشه کن صهیونیست" و "لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین (ع) است" دانشجویان، راهی سن می شود.

حالا دیگر احمدی نژاد نیز با شعارهای دانشجویان همراه شده و با مشت گره کرده، شعار می دهد. می توان شادی حضور رییس جمهور را در چشمان حاضرین دید. رییس جمهور از نابودی اسراییل می گوید و اعلام می کند ملت ایران تا به آخر با آزادی خواهان جهان خواهد بود.

وقتی صحبت های احمدی نژاد برای مهمانان خارجی ترجمه می شود، آنها با فریاد " زنده باد غزه " و " الله اکبر " از آن استقبال می کنند.

بعد از اتمام صحبت های رییس جمهور اعضای کاروان آزادی به مقابل سن هجوم می آورند و دست احمدی نژاد را رها نمی کنند. انگار رییس جمهور نیز دوست ندارد از جمع این افراد که با هر رنگ و نژادی برای نابودی اسرائیل و نجات غزه تلاش می کنند جدا شود.

کاروان آسیایی آزادی غزه قرار است تا چند روز دیگر از مسیر گذرگاه رفح وارد غزه شود، با اینکه اسراییل دوباره تهدید های وحشیانه خود را اعلام کرده ولی این اراده های پولادین هرگز از راه رفته باز نمی گردند.