به گزارش برنا احتمالا با افرادی مواجه شده اید که علاقه شدیدی به این دارند که درباره هر چیزی اظهار نظر کنند و اصلا دوست ندارند که در مورد چیزی اظهار بی اطلاعی کرده باشند. دکتر حسین فیاض متخصص روانشناسی تربیتی درباره این موضوع و دلایل منجر به این صفت و همچنین راهکارهای درمان این افراد در گفت و گو با خبرنگار برنا سخن گفت:اصطلاح خالی بندی زمانی در فرد به وجود می آید که او احتیاج دارد خودی نشان دهد و احساس و نیاز به دیده شدن را در خود دارد؛ولی توانمندیهای لازم را نداشته و می خواهد جایگاه خود را نزد دیگران حفظ کند.

عوامل شخصی و فردی باعث می شود که فرد به این خصوصیت روی بیاورد؛ این افراد در خیالات خود دوست دارند به نوعی درجه یک باشند و به بیان خصوصیاتی روی می آورند که خارج از عالم واقع است.

فیاض خصوصیات کلی این افراد را خودخواهی، دگرخواهی، خودنمایی، جلب نظر، جلب توجه و سرپوش گذاشتن بر واقعیت می داند.

وی مسایل اجتمایی بیرونی را در این مساله بی تاثیر ندانست و گفت:مسایل اجتماعی بیرونی از قبیل تمایل به قدرت و پایگاه کاذب و یا فشارهای اجتماعی نیز می تواند در شدت این صفت تاثیر گذار باشند.

این متخصص روانشناسی تربیتی درباره راهکار درمان این افراد می گوید: هر فردی درمان خاصی برایش موثر است. ولی به طور کلی شناخت و توجه به رفتار با صداقت و جلوگیری از قرار گرفتن در موقعیت‌های کاذب راهکاری برای درمان این افراد است. آنها را نباید تحت تاثیر هیجانات و موقعیت‌های کاذب قرار داد.