به گزارش خبرنگار سرویس قاب نقره برنا، سنگ فرش های قدیمی حرم حضرت فاطمه معصومه (س) در حال جمع آوری است و سنگ فرش های جدید با رنگی روشن جایگزین سنگ های قدیمی خواهند شد. این در حالی است که مسئولین مربوطه اعلام کردند سنگ فرش های جدید تا قبل از ماه محرم صحن حرم را می پوشانند . همچنین قرار است چهار سکوی آب متناسب با معماری اسلامی در صحن اتابکی ساخته شود و در این آبخوری ها برای تسهیل امر زیارت زائران تفکیک به صورت مرد و زن صورت می گیرد و همچنین حوض آب موجود در حرم به جهت احترام به میراث سنتی معماری ایران در حرم حفظ و احیا می‌گردد.

به گفته مهندس سروش مسئول طرح سازماندهی حرم : قرار است عناصر مهم معماری حرم مانند گنبد ها، گلدسته ها و ورودی ها در معرض نورپردازی قرار گیرند تا بر این عناصر تاکید بصری صورت گیرد تا زائران و مجاوران حرم حضرت معصومه(س) بتوانند از این پس فضای زیبایی را در صحن حرم این بانوی کریمه تجربه نمایند .

با توجه به اینکه قدمت معماری صحن اتابکی مربوط به دوران قاجار یعنی چیزی در حدود 120 سال قبل می باشد مدیر فنی و مهندسی آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) اعلام کرد معماری این صحن به لحاظ تناسبات، منظر و فضای آن جزو شاهكارهای منحصر به فرد معماری ایران است.