به گزارش سرویس قاب نقره برنا، حضرت آیت الله صافی صبح روز گذشته جمع كثیری از اعضای كانون حضرت مهدی علیه السلام از استان كرمانشاه را به حضور پذیرفتند.

معظم له در این دیدار با استشهاد به روایتی معروف از پیامبر گرامی اسلام، انتظار فرج را افضل جهاد امت اسلام عنوان كردند.

ایشان با اشاره به لزوم اجرای خواسته و حوائج حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در جامعه افزودند: انتظار فرج جلوه‌های بسیاری دارد كه احیای امر حضرت صاحب الامر بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه یكی از این امور است و ارزش بسیاری دارد.

معظم له ادامه دادند: در شرایط فعلی كه تبلیغات منفی بسیاری وجود دارد، ما از نسل جوان كه آینده به دست آنها است انتظار داریم ثابت قدم بمانند و بر درجات ایمان خود بیفزایند و ما نیز برای توفیق آنان دعا می‌كنیم.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به فضیلت حفظ ایمان و دین در عصر غیبت، یادآور شدند: در عصر غیبت هر چند مردم از فیض حضور امام محروم هستند، اما ثواب كسانی كه ایمان خود را در این عصر حفظ می‌كنند، از ثواب كسانی كه در عصر حضور امام هستند بیشتر است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینكه عصر غیبت، عصر امتحان و تخلیص است، تاكید كردند: خوشا به حال كسانی كه در عصر غیبتِ امام زمان، صبر و شكیبایی به خرج می‌دهند و در محبت اهل بیت و امام زمان علیهم السلام ثابت قدم هستند.

ایشان به جوانان كسب بیش از پیش معارف اهل بیت علیهم السلام را توصیه كردند و اظهار داشتند: جوانان باید خود را به معارف و علوم اهل بیت علیهم السلام مجهز كنند تا بتوانند در آینده حافظ و نگهبان دین مبین اسلام باشند؛ باید معارف اهل بیت و آموزههای اسلامی را برای خود امانتی بزرگ بدانند و درصدد حفظ آن برآیند.

معظم له با تأكید بر لزوم رعایت حلال و حرام خدا در جامعه اسلامی تصریح كردند: نماز، روزه، حجاب و امر به معروف و نهی از منكر جزو احكام الهی است و مسلمان واقعی همواره در راستای حفظ واجبات و ترك محرّمات اهتمام دارد.

حضرت آیت الله صافی حجاب و پوشاندن صورت را یك حكم مشترك در بین اكثر علمای شیعه و سنی دانستند و تاكید كردند: توصیه ما به زنان و دختران این است كه با حفظ حجاب و عفت، شخصیت خود را حفظ كنند و بدانند كه جایگاه آنان ارزشمند است. رعایت این احكام برای بانوان در حكم جهاد است و ارزش بسیاری دارد.

ایشان احیای امر اهل بیت علیهم السلام در عصر غیبت را از هر عبادتی بالاتر توصیف و تاكید كردند: حیات دینی و زندگی دینی جامعه باید محفوظ بماند تا مردم به اسلام، دین و حجاب افتخار كنند و همه باید اینگونه باشند.

حضرت آیت الله صافی در پایان ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در جهت آشنا كردن مردم و به ویژه نسل جوان با معارف اهل بیت علیهم السلام، اینگونه اقدامات را ستودنی توصیف كردند و از تلاشهای كانون حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف كرمانشاه تقدیر و برای موفقیت آنان دعا كردند.