به‌گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد در چهلمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی، ضمن آرزوی توفیق در انجام مأموریت‌های ستاد بویژه وظایف مربوط به ماه محرم سال جاری افزود: امسال در حالی به استقبال ماه محرم می‌رویم که بیداری اسلامی در منطقه رخ داده است و این حرکت نشأت گرفته از فرهنگ اسلام و الگو‌گیری از اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: البته دشمنان علیه این حرکت در منطقه تبلیغات سوء و سود‌جویانه‌ای انجام داده‌اند و سعی در انحراف این حرکت اسلامی دارند اما با یاری خداوند متعال امیدواریم دیکتاتور‌های مستبد کشور‌های اسلامی یکی پس از دیگری سقوط کنند.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: مناسبت جدیدی که در پیش رو داریم دهه کرامت است که از اول ذی‌القعده مصادف با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز و تا یازدهم آن ماه که مصادف با ولادت امام رضا(ع) است، ادامه دارد. در این خصوص ستاد بزرگداشت جشن‌های رضوی با محوریت ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد در وزارت ارشاد تشکیل می‌شود و برنامه‌های فرهنگی مذهبی این مناسب را انجام می‌دهند.

در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی همچنین اعضا ضمن پیگیری و بررسی مصوبات جلسه قبل و تحلیل اجمالی از نتایج بدست آمده از مناسبت‌های مذهبی فروردین و اردیبهشت به بررسی دستور جلسات پیشنهادی اعضای ستاد و چگونگی برگزاری فعالیت‌های فرهنگی پیش‌رو از جمله ولادت حضرت علی(ع)، ایام‌البیض و اعتکاف و وفات حضرت زینب(س) پرداختند.

همچنین در ادامه ضمن بررسی مصوبات جلسه قبل، به بحث و تحلیل نتایج برنامه‌های لیالی قدر و سالروز شهادت حضرت علی(ع) و همچنین برنامه‌ریزی مناسبت‌های ماه شوال و شهادت امام جعفر صادق(ع) و دهه کرامت پرداخته شد.

این جلسه با حضور نمایندگان تام‌الاختیاری از نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، صدا و سیما،دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، وزارت اطلاعات و وزارت ارشاد برگزار شد.