به گزارش خبرنگار اعزامی برنا به شهرستان بابل؛ فاز نهایی بزرگترین پروژه آبرسانی اردوهای جهادی سازمان بسیج سازندگی به طول 10 کیلومتر در استان مازندران شهرستان بابل با حضور سردار خراسانی ریاست سازمان بسیج سازندگی، شاه چراغی فرمانده سپاه کربلای استان، مرادی فرمانده سپاه ناحیه استان، رنجبر مشاور استاندار و مسوول بسیج سازندگی استان و دانشجویان جهادگر دانشگاه علمی کاربردی تهران و مردم روستای "افراسی" افتتاح شد.

سردار خراسانی رییس سازمان بسیج سازندگی در حاشیه افتتاح بزرگترین پروژه آبرسانی اردوهای جهادی سازمان بسیج سازندگی در روستای افراسی و در جمع مردم این روستا گفت: اتفاقاتی که در دو سال گذشته در مناطق محروم کشور توسط جهادگران دانشگاه های مختلف افتاده کاملا بی سابقه است. مسوولان شاهد صحنه هایی مشابه و حتی بهتر از صحنه های دفاع مقدس در سیمای جهادگران هستند. علیرغم تلاش شبانه روزی دشمن برای انقطاع حرکت جهادی پرچم این حرکت را در دست نسل جوان انقلاب می بینیم.

وی با اشاره به این مطلب که یکی از دستاوردهای انقلاب حرکت های جهادی بوده است ادامه داد: بعد از قضایای فتنه 88 چهره هایی دیدیم که در ظاهر با انقلاب همراهی می کردند اما همین افراد باعث شدند حرکت روبه رشد جهاد سازندگی در کشور حذف شود. در سال 79 و به دستور رهبر فرزانه انقلاب و حرکت خودجوش جوانان حرکت های جهادی دوباره شروع شد و در 10 سالی که از این حرکت گذشته است نسل سوم و چهارم انقلاب این ارزش را هم از نظر کیفی و هم کمی مدیریت کردند به طوری که هم اکنون 1800 گروه جهادی در کشور در حال خدمتگزاری هستند.

وی افزود: گرچه در سال 79 همه انرژی دشمن برای خاموش کردن چراغ اردوهای جهادی بود اما هم اکنون فعالیت بیش از 1900 گروه نظیر گروه عمار (گروه دانشجویان جهادی دانشگاه علمی کاربردی تهران) در کشور با اعتماد به نفس و اراده در حال فعالیت هستند و اگر دشمن بخواهد پیام این حرکت را بگیرد می تواند آنرا از روحیه ای که در جوانان ایجاد شده است و نمایانگر ارزش حرکت های جهادی است متوجه شود. نسل جدید فرهنگ جهادی جدید را ایجاد کرده و مسوول این حرکت جهادی علاوه بر زمینه های عمرانی، آموزشی، فنی، کار فرهنگی نیز است.

سردار خراسانی با اشاره به نیروهای اعزامی دانشجوهای جهادی به کشور سومالی و اقدامات دشمن در جهت عقب نگه داشتن کشورهای مسلمان ادامه داد: بیداری اسلامی در اکثر کشورهای مسلمان خود را نشان داده و انشاء الله امسال سال حضور جهادگران دانشگاه های مختلف کشور در کشورهای مسلمان منطقه خواهد بود.

یادآور می شود سردار خراسانی با حضور در روستای "رمنت" در شهرستان بابل خانه بهداشت این روستا را افتتاح کرد.