باشگاه جوانی برنا/26 دی ماه سال‌روز فرار شاه مخلوع از ایران، روزی ماندگار در تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

مدتی است احساس خستگی می‌کنم!
محمدرضا پهلوی پیش از فرارش از کشور اعلام کرد:"مدتی است احساس خستگی می كنم و احتیاج به استراحت دارم. ضمنا گفته بودم پس از این كه خیالم راحت شود و دولت مستقر گردد، به مسافرت خواهم رفت. این سفر اكنون آغاز می شود و تهران را به سوی آسوان در مصر ترك می كنم."
سخنان امام خمینی (ره) پس از فرار شاه
امام خمینی (ره) پس از فرار شاه بیان کردند: فرار محمدرضا پهلوی را كه طلیعه پیروزی ملت و سرلوحه سعادت و دست یافتن به آزادی و استقلال است به شما ملت فداكار تبریك عرض می‌كنم.

ما یك قدم جلو رفتیم؛ آن اینكه این شخص را از مملكت‌مان بیرون كردیم. او می‌خواست كه ماها را بیرون كند یعنی هركس كه وارد در حزب رستاخیز نشده است باید از این مملكت بیرون برود، شما بحمدالله با هم متحد شدید و اتفاق كلمه شما این شد كه آن كاری كه او می‌خواست سر شما بیاورد سر او در آوردید. بیرونش كردید! بعدها هم كسی نمی‌تواند او را بیاورد. شما ملت شجاع و ثابت‌قدم به ملت‌های مظلوم ثابت كردید كه با فداكاری و استقامت می‌توان بر مشكلات هر چه باشد غلبه كرد و به مقصد – هرچه دشوار باشد – رسید.

اینجانب از همه طبقات، ‌خصوصا حضرات علمای اعلام، در این موقع حساس تشكر می‌كنم و سلامت و سعادت همگان را از خداوند متعال خواستارم و وحدت كلمه را همیشه خصوصا تا برانداختن رژیم شاهنشاهی و استقرار حكومت جمهوری اسلامی امیدوارم.

پس از فرار شاه، مردم با آمدن به خیابان ها و اظهار شادمانی و پخش گل و شیرینی، این پیروزی بزرگ را جشن گرفتند و این زمانی بود كه رژیم پهلوی پس از 50 سال حكومت استبدادی، روزهای پایانی عمر خود را سپری می كرد؛ چنانكه در كمتر از یك ماه پس از فرار شاه، طومار عمر 2500 ساله شاهنشاهی ایران در هم پیچیده شد.***