به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی اظهار داشت: سرانه مطالعه در شرایط نسبی مطلوبی قرار دارد که برای ترویج و افزایش سرانه آن می بایست نمایشگاه های فرهنگی برگزار کرد.

وی افزود: نمایشگاه به لحاظ استقبال مردم قابل توجه و شایسته تقدیر است و این نشان از تغییر و تحول سطح فرهنگی در این استان دارد، اما آنچه که حایز اهمیت است پی بردن به ضعف ها و قوت ها در زیر ساخت های فرهنگی جامعه است که نتیجه و حاصل برگزاری این نمایشگاه است.

محمدی تصریح کرد: راه اندازی نمایشگاه دایمی کتاب می تواند حرکت خوب و مثبتی باشد اما بهتر از آن تشویق بخش خصوصی برای ورود به این حوزه است. در واقع تلاش کنیم که ناشران در بخش خصوصی تازه های کتاب را به صورت روزانه و هفتگی وارد بازار خود کنند.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی یادآور شد: بورس کتاب نیز از دیگر پیشنهاداتی است که می تواند جایگزین نمایشگاه دایمی کتاب باشد، به این ترتیب که ناشران و نویسندگان در بخش خصوصی در مجتمعی حاضر شوند و تازه های کتاب را عرضه کنند. در این راستا مجتمع تجاری ناشران قم می تواند الگویی مناسب به‌حساب آید.

محمدی اظهار داشت: با نظارت عالی دولت بر بخش خصوصی می توان برای توسعه فرهنگ کتاب خوانی، ارزان سازی کتاب و تشویق مردم برای خرید محصولات فرهنگی گام برداشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از بزرگترین اسرار رشد و ارزان سازی کتاب در سطح جامعه افزایش تیراژ کتاب است که در این راستا دولت از صنعت فرهنگ همواره حمایت خواهد کرد.