به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان، عبدالعزیز فدعمی با تاکید بر لزوم تسریع در امور اجرایی تعاونی های 29گانه منطقه مهدیس این شهرستان اظهار داشت: تکمیل خدمات زیرساخت های لازم در دستور کار قرار گرفته است و این تعاونی ها با موافقت وزیر مسکن و شهرسازی از تسهیلات وام مسکن بهره مند خواهند شد.

فرماندار اهواز با بیان اینکه در روند کار این تعاونی ها مشکلاتی به وجود آمد و عملیات اجرایی آن ها مدت زیادی به طول انجامید افزود: این امر علاوه بر مشکلاتی که برای اعضا به وجود آورده موجب صدمه زدن به چهره شهر و کاربری های مجاور شده است.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه استفاده از تسهیلات مسکن در محدوده کلان شهرها امکان پذیر نیست، با پیگیری استاندار خوزستان و موافقت وزیر مسکن و شهرسازی، دو منطقه مهدیس و پردیس در شهر اهواز مشمول تسهیلات مسکن مهر شده اند که مقدمات استفاده از این تسهیلات توسط بانک ها در حال انجام است. 

فدعمی گفت: عملیات عمرانی بخشی از تعاونی های منطقه مهدیس به مرحله سکونت رسیده است و با بهره گیری از تسهیلات مسکن مهر و فراهم کردن زیرساخت های لازم سایر مشکلات اعضا نیز حل خواهد شد.

فرماندار اهواز از اعلام آمادگی شرکت گاز و مخابرات برای ارایه خدمات به منطقه مهدیس خبر داد و افزود: 26کیلومتر شبکه گذاری گاز منطقه انجام شده است که در صورت درخواست اهالی واگذاری انشعابات انجام خواهد شد و همچنین 56کیلومتر از شبکه های فرعی آبرسانی منطقه مهدیس نیز انجام شده و برآورد هزینه شبکه فاضلاب در حال انجام است.

وی در پایان از تعاونی های این منطقه خواست هرچه سریع تر نسبت به انجام مراحل لازم برای بهره‌مندی از تسهیلات مسکن مهر اقدام کرده و از این فرصت بهره مند شوند.