باشگاه جوانی برنا/این شغل با مریض و دارو سر و کار دارد؛ اگر تصمیم گرفتید روزی این شغل را برای آینده خود انتخاب کنید، می‌توانید امیدوار باشید که شما را خانم یا آقای دکتر صدا می‌زنند. نسخه پیچی حرفه‌ای از گذشته نیاز به مدرک و تخصص خاصی نداشته و با گذراندن مدتی در داروخانه، در کنار دست دکتر داروساز یا افراد با سابقه چم و خم این کار به دست می‌آید.

شغل پیچاندن
داروخانه‌ها معمولا 2 دسته افراد را برای نسخه پیچی انتخاب می‌کنند کسانی که سابقه نسخه پیچی را از قبل داشته و دراین زمینه اصطلاحا حرفه‌ای هستند یا تازه کار بوده و علاقمند به این شغل تر و تمیز و بهداشتی هستند.

تازه کارها باید چند ماه را به صورت کارورزی و بدون دریافت حقوق در داروخانه‌ها سپری کنند تا به مرحله حقوق گرفتن برسند.

داروخانه‌ای در غرب تهران برای استخدام یک نسخه پیچ با تجربه با ساعت کاری 8 صبح تا 5 بعدازظهر، حقوقی مطابق حقوق وزارت کار به علاوه مزایا در نظر گرفته است.

تکنسین داروخانه
برای اینکه علاقمندان این شغل به صورت اصولی‌تر و در زمان کمتری این حرفه را یاد بگیرند،دوره‌های آموزشی نسخه پیچی به عنوان تکنسین داروخانه در آموزشگاه‌هایی به همین عنوان برگزار می‌شود.
مسوول آموزشگاهی درباره کلاس های آموزشی تکنسین داروخانه می‌گوید:در مدت زمان یک و نیم ماه به صورت 5 روز در هفته در دوره‌های تئوریک این رشته برگزار و آموزش داده می‌شود. بعد از گذراندن دوره های تئوری،باید 80 ساعت به صورت عملی به داروخانه‌های برای کارورزی بروید.

برای گذراندن این دوره 2 و نیم ماهه و دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای تکنسین داروخانه، باید مبلغ 350 هزار تومان هزینه کرد. این دوره زیر نظر دانشگاه تهران برگزار شده و مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه ارائه می‌شود.