به گزارش سرویس قاب نقره برنا، همایش بین‌المللی اهل‌ بیت علیهم‌السلام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و جمعی از شخصیت‌های علمی و سیاسی کشورهای اسلامی در بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر در این همایش با اشاره به سیره و سلوک اجتماعی اهل بیت علیهم‌السلام، وظیفه محبین اهل بیت را سنگین توصیف کرد و گفت: باید جایی قدم بگذاریم که رهبران معصوم از ما انتظار داشتند.

سرپرست حجاج ایرانی ضمن تبیین حدیثی درباره خالی نبودن زمین از حجت الهی، به تشریح فرا زمانی بودن تعالیم اهل بیت علیهم‌السلام پرداخت و گفت: تعالیم اهل بیت علیهم السلام به یک زمان خاص تعلق ندارد بلکه این تعالیم زندگی‌بخش متعلق به همه ادوار زندگی بشر است.

نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در ادامه با یادآوری آیاتی از قرآن کریم که در آنها نقش ائمه معصوم علیهم‌السلام در هدایت امت اسلامی تبیین شده است، گفت: خوشبختی و سعادت در تبعیت از اهل بیت علیهم‌السلام است و این موضوع توسط رسول خدا (ص) ضمانت شده است.

وی مکتب اهل بیت را مکتبی با برنامه برای مردم برشمرد و در مقایسه با دیگر مکاتبی که پیروان‌شان در حال کاهش هستند، گفت: توجه روزافزون جوانان به عرفان اسلامی منبعث از تعالیم اهل بیت و مفاهیم بلند دینی، حاصل پویایی و زنده بودن روش ائمه اطهار علیه‌السلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر در بخش دیگری از سخنانش به شکست‌ناپذیری مکتب اهل بیت اشاره کرد و گفت: تلاش و مبارزه ذیل آرمان‌های این مکتب یا باعث پیروزی است یا منجر به شهادت می‌شود که این هر دو فوز الهی است.

وی ابراز امیدواری کرد با وحدت و اتحاد اسلامی بتوان زمینه را برای ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم آورد و در آینده نزدیک پرچم حرکت اسلامی را به دست صاحب اصلی‌اش سپرد.

بر طبق این گزارش، در این همایش که تعداد زیادی از حجاج محب اهل بیت علیهم‌السلام در آن شرکت کرده بودند، آیت‌الله حسینی بوشهری، آیت‌الله هادوی تهرانی عضو مجمع جهانی اهل‌بیت، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی مولا رئیس بعثه حجاج عراق، قاضی‌القضات جامو و کشمیر، امام جمعه کویته پاکستان و تنی چند از علمای لبنان، پاکستان، مصر و ... به بیان نظرات خود پرداختند. همچنین نزار حداد شاعر عراقی قصیده‌ای در رثای اهل بیت و امام حسین علیه‌السلام خواند که با استقبال حضار مواجه شد.