سارا فراهاد 19 ساله از فرانسه در حاشیه نخستین اجلاس بین المللی «جوانان و بیداری اسلامی» در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد درباره این همایش در گفت‌وگو با خبرنگار برنا گفت: این اجلاس این امکان را به ما می‌دهد تا با مسلمانان کشورهای دیگر تعامل داشته باشیم. من به این جا آمدم تا مردم بسیاری از کشورها مانند ایران، لیبی و تونس را ببینم.

وی ادامه داد: قسمتی از این اجلاس به مبحث فلسطین اختصاص داده شده بود. این موضوع بسیار مهم است، زیرا فلسطین یک کشور کاملا تنها است و هر مسلمانی فلسطین را می‌خواهد.

فراهاد در زمینه نقش ایران در جنبش های بیداری در منطقه گفت: این انقلاب‌ها در واقع انقلاب‌های اسلامی هستند و ایران یک الگو برای این انقلاب‌ها است. این انقلاب‌ها به نفع ملل عرب هستند، زیرا باعث شدند دیکتاتورهایی مانند قذافی و مبارک سرنگون شوند. اما نکته منفی درباره این انقلاب‌ها این است که امکان دارد رژیم های ضدناسیونالیستی این انقلاب‌ها را در دست گیرند، مانند لیبی که پس از سرنگونی قذافی و پیروزی انقلاب گروهای ضدناسیونالیستی در تلاشند انقلاب را کنترل و در دست بگیرند.

وی درباره نقش خود به عنوان یک جوان در جنبش‌های اسلامی تصریح کرد: من اهل فرانسه‌ام و در فرانسه انقلابی دیگر مثلا برای احقاق حجاب در حال انجام است. فرانسوی‌ها به انقلاب‌های منطقه خاورمیانه و چنین جنبش‌های ضد دیکتاتوری احترام می‌گذارند.