به گزارش برنا، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در استان سمنان با اشاره به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی به‌عنوان شعار سال، اظهار کرد: ملت ایران همیشه حماسه‌ساز بوده و قله‌ حماسه سیاسی، انتخابات ریاست‌جمهوری است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه انتخابات متعلق به مردم است، گفت: امام و رهبر عزیز فرموده‌اند که ما یک رأی بیشتر نداریم. مقام معظم رهبری فرمودند که همه کسانی که صلاحیت دارند باید بیایند و ملت انتخاب کنند. ما به ملت اعتقاد داریم و هر کسی که دست‌اندرکاران انتخابات است،‌ باید به مردم اعتماد کند.

برخی سخنان رهبری درباره انتخابات را تفسیر به رأی می‌کنند
وی ادامه داد: برخی باید مراقبت باشند که سخنانی نگویند که مردم را بی‌انگیزه و یا مأیوس کنند. وقتی رهبری، با جایگاه برجسته‌ای که دارند، به‌صراحت می‌گویند که من یک رأی بیشتر ندارم، درسی است برای همه‌ی ما. اما یک عده می‌گویند نظر رهبری این است که این شخص بیاید و آن شخص نیاید. به شما چه مربوط است؟ این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند. همه سلایق باید بیایند.

وی با بیان اینکه انتخابات در ایران بسیار مهم و نقش مردم در آن اصیل است، افزود: در ایران ادای دموکراسی درنمی‌آید و نباید دربیاید، اما در دیگر کشورهای دنیا تنها ادای مردم‌سالاری را درمی‌آورند و درواقع، همه چیز از قبل تعیین شده است.

محمود احمدی‌نژاد گفت: براساس اصل ششم قانون اساسی، همه چیز برعهده‌ ملت است. انتخابات در ایران متفاوت است. ما می‌خواهیم اسلام و احکام الهی را پیاده کنیم که جز با آگاهی مردم ممکن نیست.

رئیس‌جمهور کشورمان در ادامه سخنان خود در جمع مردم سمنان، گفت: وقتی توده‌ مردم به نتیجه‌ای رسیده‌اند، آن نتیجه درست است. اصل انقلاب و صحنه‌های گوناگون دیگراین را نشان می‌دهد. به‌لحاظ سیاسی، حضور مردم دوای مشکلات امروز کشور است و یک مشارکت گسترده و نزدیک به 50 میلیونی می‌تواند همه معادلات داخلی و بین‌المللی را برهم بزند.

وی ادامه داد: اگر مردم در این صحنه وارد شوند و نشان دهند که هستند، تمام تلاش‌های دشمنان و کسانی که در داخل به تلاش‌های دشمنان دامن می‌زنند خنثی خواهد شد.

مردم ایران همه ناشدنی‌ها را انجام داده‌اند
احمدی‌نژاد در ادامه اظهارات خود، با اشاره به موضوع حماسه اقتصادی، اظهار کرد: اقتصاد ایران باید شکوفا شود. فشارها و طراحی‌ها از داخل و خارج علیه ملت ایران برای این است که اگر ایران پیشرفت کند، جایی برای قلدری قلدران نخواهد ماند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه طبق ادعای دشمنان فشارها در بالاترین حد علیه ملت ایران است، افزود: اما معتقدم ملت ایران قادر است همه‌ موانع را از پیش رو بردارد و از گردنه‌ها عبور کند؛ چراکه ایران هم استعداد و ذخایر طبیعی و هم نیروی انسانی عالم، دلسوز و بافرهنگ دارد.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است که اگر به مردم اعتماد کنیم، آن‌ها همه ناشدنی‌ها را انجام می‌دهند، گفت: امام روحیه خودباوری را به مردم ایران هدیه کرد و این ملت توانست طاغوت را درهم بشکند و در دفاع مقدس نیز حماسه بیافریند. در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی نیز اگر کار را به مردم بسپاریم، آن‌ها مسئولیت خود را به‌خوبی انجام می‌دهند.

احمدی‌نژاد در ادامه با تأکید بر اهمیت شکوفایی اقتصادی کشور، گفت: اگر اقتصاد در دست عده‌ا‌ی قلیل باشد، ایران هرگز به جایگاه شایسته خود نخواهد رسید؛ یعنی 500 نفر یا دوسه هزار نفر همه چیز را در دست بگیرند و بگویند که 76 میلیون نفر باید برای ما کار کند.

ایران در یک جنگ تمام‌عیار و اعلام‌نشده قرار دارد
احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به تحریم‌ها علیه کشورمان، گفت: ما در یک جنگ تمام‌عیار و اعلام‌نشده قرار داریم. می‌خواهند کاری کنند که مردم وارد اقتصاد نشوند. از آن سو موانع درست می‌کنند و از این سو با آن‌ها همراهی می‌شود؛ چراکه می‌دانند اگر مردم وارد شوند، همه‌ حصارها را خواهند شکست.

وی گفت: باید انرژی 76 میلیون نفر که 30 میلیون نفر آن‌ها آماده کار هستند رها شود. مقدمه‌ برداشتن موانع این است که همه‌ اجزای حکومت، اعم از قوه مجریه، مقننه و قضائیه و همه‌ تصمیم‌گیران، حقوق مردم را به رسمیت بشناسند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه حماسه‌ اقتصادی محقق خواهد شد، گفت: ایمان دارم ملت ایران اگر تصمیم بگیرد که کاری انجام دهد، حتماً موفق خواهد شد. ما باید مدل اقتصادی‌مان را تغییر دهیم؛ چراکه مدل اقتصادی ما به گونه‌ای است که دشمن می‌تواند روی آن اثر بگذارد.

گروهی سدی عظیم درمقابل هدفمندی یارانه‌ها ایجاد کرده‌اند
وی با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه‌ها و با بیان اینکه مقاومت‌ها درمقابل آن زیاد است، گفت: زمانی که ما خواستیم هدفمندی را اجرا کنیم، گفتیم که اجازه دهید تمام آن اجرا شود، اما از روز اول فشار آوردند و مشکلات ناشی از تحریم‌ها را به آن نسبت دادند. قانون هدفمندی چه گناهی کرده است؟ هدفمندی یارانه‌ها را ملت ایران به اجرا درآوردند.

وی ادامه داد: اگر هدفمندی یارانه‌ها به‌طور کامل اجرا می‌شد، می‌توانستیم 250 هزار تومان در ماه به مردم بدهیم. می‌گویند اگر این کار را انجام دهیم مردم تنبل می‌شوند؛ که البته آنان قیاس به نفس می‌کنند. ازسوی دیگر، می گویند که به بیکاران پول دهید؛ که البته ما با این موافقیم، اما وقتی می‌خواهیم پول مردم را به خود آنها بدهیم، نمی‌گذارند؛ در حالی که قانون هدفمندی در تمام دنیا به‌عنوان الگویی ایرانی به رسمیت شناخته شد.

وی با انتقاد از مخالفان ادامه اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، گفت: می‌گویند طرح شکست خورده و به‌ضرر ملت ایران بوده است، اما وقتی ما می‌خواهیم آن را اجرا کنیم، می‌گویند که اجرای آن بُعد تبلیغاتی دارد. از طرفی می‌گویند بد بوده است و از طرف دیگر می‌گویند تبلیغاتی.

ایران دارای تاریخ مجاهدت برای عدالت، کرامت انسانی و مقابله با ظلم است
احمدی‌نژاد تأکید کرد: من ایمان دارم که اگر همه شیاطین جمع شوند و بخواهند مانع حرکت ملت ایران شوند، این مردم آن‌ها را زیر پا له خواهند کرد و به قله‌ها خواهند رسید.
احمدی‌نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: خداوند انسان را خلق کرده و تحولات جهان را فرصتی قرار داده است تا انسان به تعالی و کمال دست پیدا کند. دنیا به خودی خود اصالت ندارد و ابزار و فرصتی است برای انسان تا با مجاهدت، به زندگی جاوید و قله برسد.

وی با بیان اینکه رمز پیروزی، کار در راه خدا است، گفت: شکوفایی حقیقت انسان برپایه‌ کار در راه خدا شکل می‌گیرد و رفتار ملت ایران نمونه‌ اعلای کار برای خداوند است و کشور ما دارای تاریخ مجاهدت برای عدالت، کرامت انسانی و مقابله با ظلم است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه اگر کار برای خدا باشد، انسان، شفاف و اندیشه‌ او زلال و قلبش سرشار از محبت و مهربانی می‌شود، اظهار کرد:‌ امروز مهم‌ترین مسئولیت ما ساختن ایران و برافراشتن پرچم توحید و عدالت است. هر مکتبی برای اثبات خود نیازمند نمونه‌سازی است و ایران باید برای اثبات توحید و عدالت ساخته شود. ساختن ایران پاسخ به یک نیاز تاریخی برای ساختن مکتب اسلام ناب محمدی (ص) است.

احمدی‌نژاد تأکید کرد: ایران نقطه امید ملت‌های عالم است و باید زمینه‌ساز حکومت جهانی امام عصر (عج) شود. ملت ایران با یک حضور حماسی و تاریخ‌ساز و انتخاباتی برجسته، حماسه‌ سیاسی برپا و دشمنان را مأیوس خواهد کرد.

احمدی‌نژاد ضمن اشاره به تشکیل ستاد معادن و ستاد کشاورزی و اضافه شدن 38 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های برق و قرار گرفتن ماهواره‌ بومی در مدار 36 هزار کیلومتری به‌عنوان طرح‌هایی ملی، تعدادی از طرح‌هایی را که قرار است در سمنان اجرایی شود برای مردم این شهر تشریح کرد.

دو تصمیم تاریخی دولت برای رفع مشکل کم‌آبی در استان سمنان
رئیس‎جمهور در بخش دیگری از سخنان خود،‌ با بیان اینکه سدهای ساخته‌شده و درحال‌ساخت استان سمنان کفاف آب‌ آشامیدنی، صنعت و کشاورزی استان را نمی‌دهد، گفت: دولت در این زمینه دو تصمیم تاریخی گرفته است که عبارتند از انتقال آب از شمال و جنوب کشور به استان‌هایی که پیرامون کویر مرکزی ایران هستند.

احمدی‌نژاد افزود: طرح انتقال آب از شمال کشور را کلنگ‌زنی کردیم، اما عده‌ای که کاری از دستشان برنمی‌آید در این مسیر موانع ایجاد کردند و ایراداتی گرفتند. در حالی که دولت بدون اتکا به بودجه عمومی کشور این طرح را شروع کرده بود، دستگاه‌های مختلفی در این زمینه بر دولت سخت‌گیری و حتی او را تهدید کردند، اما دولت ایستاد و استدلال کرد و در حال حاضر کار به خوبی پیش می‌رود. اکنون 3 هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه‌گذاری و کار شروع شده است.

وی همچنین با بیان اینکه عملیات اجرایی آب از جنوب کشور به زودی آغاز می‌شود، تصریح کرد: این عملیات نیز توسط بخش خصوصی انجام می‌شود که دولت هم در این زمینه کمک‌هایی به بخش خصوصی خواهد کرد. من امیدوارم این دو طرح حداقل تا 20 سال آب موردنیاز را به‌صورت مطمئن تأمین کند.

به گفته احمدی‌نژاد، دولت اجرای مصوباتی را که قول داده است، تا لحظه آخر دنبال می‌کند.

احمدی‌نژاد در پایان سخنرانی خود گفت: به‌دلیل سفر خارجی‌ای که در پیش دارد و همچنین سفری به یکی دیگر از استان‌های کشور، از شهرهای دیگر استان سمنان دیدار نمی‌کند.