به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از روابط عمومی جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب، در این بیانیه آمده است:

ششم دی‌ماه سال 88 یادآور حوادث تلخ و تاسف باری برای ایران اسلامی است. روزی كه دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب برای نیل به اهداف پلیدشان و مهمترین آن‌ها كه همانا هدف قرار دادن و تخریب ركن ركین و ستون اصلی خیمه انقلاب اسلامی یعنی اصل ولایت فقیه بود، حتی حرمت عاشورای حسینی را نیز نگه نداشتند و با تحمیق و اغفال مشتی كوردل اقدام به پایكوبی و شادی و هلهله کرده و دل‌های دردمند مومنین عزادار را به باید شادی بنی‌امیه در عصر عاشورا انداختند. 

اما این پایان ماجرا نبود. در تاریخ نهم دیماه مردم ولایتمدار ایران اسلامی و بسیجیان غیور و مخلص در حركتی خودجوش و توام با بصیرت حماسه‌ای دیگر آفریدند و با راهپیمایی و اعتراض عظیم و گسترده خود به دفاع از حریم ولایت پرداخته، مكر و كید دشمنان را به خودشان بازگردانده و یك بار دیگر به جهانیان ثابت كردند كه مانند كوفیان نیستند و تحت هیچ شرایطی حاضر به تنها گذاشتن ولی زمان خویش نمی‌باشند. در این روز مردم با حركت انقلابی خود تهدید دشمنان و مغرضین را به فرصتی جهت تحكیم پایه‌های اسلام و انقلاب و ولایت تبدیل نمودند و این حقیقت یك بار دیگر به ثبات رسید كه انسان‌های مومن و موحد به هیچ وجه آگاهی و هوشیاری خود را از دست نمی‌دهند. 

این واقعه، دوست و دشمن را به تحسین و تقدیس چندین باره معمار كبیر انقلاب اسلامی (ره) واداشت كه با تشكیل نهاد انقلابی بسیج مستضعفین و نیز بیان این‌كه "ما هرچه داریم از محرم است" و "محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته است" این چنین روزهایی را در آینده نظام پیش بینی نموده و به فكر حفظ و تثبیت و تحكیم آن بوده‌اند و الحق كه محرم همانطور كه در سال 61 هجری اسلام را از انحطاط و اضمحلال نجات داد، هزار و سیصد و اندی سال بعد انقلاب اسلامی كه به حق تنها حكومت اسلامی حقیقی حاضر جهان است را نیز حفظ و بیمه کرد. 

جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب به دولت انقلابی و خدمتگزار پیشنهاد می‌کند: از آنجا كه زمین هیچ گاه از حجت الهی خالی نمی‌ماند و انسان از ازل تا ابد در بوته آزمایش قرار دارد و نیز مكر و حیله و اقدامات مذبوحانه دشمنان اسلام و مسلمین پایانی نداشته و آسوده خاطر نشستن از شر آنان اشتباه محض است و همچنین این كه ما نیز روزی گذشته آیندگان خواهیم شد و اگرچه در بیعت بودن با ولایت فقیه منحصر به زمان و مكان خاصی نیست، لكن برای ثبت و درج در تاریخ و تاسی آیندگان به اسلاف غیرتمند خود و عبرت گیری دشمنان اسلام روز نهم دیماه را به عنوان "روز ملی تجدید بیعت با ولایت" در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت برسانند.