به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی محمدنبی حبیبی كه در پایان نشست دبیران حزب سخن می‌گفت، اظهار كرد: 9 دی نشان شور و نشاط ایرانیان در تداوم انقلاب اسلامی و پایبندی به ارزش‌های الهی نظام بود. 9 دی تجلی‌گاه بصیرت مردم، عبرت‌آموزی از تاریخ اسلام و اعلام ورشكستگی رسانه‌های فریبكار غرب بود.


حبیبی تاكید كرد: یوم‌الله 9 دی روز تجلی اراده ملت در دفاع از حق و پایانی برای فتنه‌گری و آشوب خیابانی بود. حضور مردم در راهپیمایی سراسری 9 دی مهر باطل بر نیت سوء استفاده‌كنندگان از جمهوریت نظام و مهر تایید بر جمهوریت اسلامی ولایی بود و همچنین پیوند ناگسستنی مردم و رهبری غلبه بر نبرد نرم دشمن داشت.


وی ادامه داد: در این روز حرها، حبیب‌ بن مظاهرها و ... به میدان آمدند. مردم طفل شش ماهه خود را به علامت وفاداری به شعائر الهی عاشورا و كربلا به میدان آوردند. فریاد لبیك یاحسین (ع) از همه جا بلند بود. مردم پاسخ شرارت‌ها و اهانت‌های فتنه‌گران در 13 آبان، 16 آذر، روز قدس و روز عاشورا را در یوم‌الله 9 دی دادند و این روز به عنوان یك روز بزرگ تاریخی در تاریخ ایران و اسلام ماندگار شد.


دبیركل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دخالت دولت انگلیس در آشوب‌های سال گذشته و تداوم این دخالت‌ها تصریح كرد: مجلس شورای اسلامی به حق بحث قطع روابط یا كاهش روابط با لندن را در دستور كار دارد. دولت انگلیس متوجه باشد كه نفرت ملت ایران از همه غارتگری‌ها و سلطه‌گری‌هایش در دو قرن گذشته و فتنه‌گری‌های اخیرش، دارد به اوج می‌رسد.


وی افزود: مقابله با سیاست‌های تجاوزكارانه دولت انگلیس اكنون به صورت یك مطالبه عمومی درآمده است. دولت و مجلس باید به این مطالبه پاسخ شایسته داشته باشند.


حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات دولت در مدیریت اجرای قانون هدفمندكردن یارانه‌ها بیان كرد: دولت با همكاری همه طبقات، مردم و مسوولان در مدیریت مرحله اول اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها موفق شده است. این موفقیت را تبریك می‌گوییم و می‌خواهیم كه در مراحل بعدی نیز با توجه به گزارش‌های دلسوزانه و نظرات كارشناسان و مقتضیات اجرای طرح، تدابیر لازم را اعمال کند.


دبیركل حزب موتلفه اسلامی گفت: از مجموع اقدامات دولت و مجلس معلوم می‌شود هم تدابیر خوبی اندیشیده شده و هم كار كارشناسی قابل توجهی صورت گرفته است، لذا باید از همه دست‌اندركاران طرح در دولت و خارج از دولت تشكر كرد.


وی ادامه داد: همچنین باید از همراهی نمایندگان مجلس با دولت و نیز همكاری مردم به ویژه اصناف و صاحبان صنایع و زحمت‌كشان سیستم حمل و نقل شهری و بین شهری قدردانی كرد و ضرورتا دولت با رسیدگی جدی به اقشار دارای درآمد ثابت و كم درآمدها به ویژه كارگران، كشاورزان و حقوق بگیران آنها را بیشتر مورد توجه قرار دهد.


حبیبی اظهار كرد: كشور در آستانه یك تحول و جهش اقتصادی است باید همه دست در دست هم بدهیم و دولت را در این مقطع تاریخی حساس یاری كنیم.


دبیركل حزب موتلفه اسلامی بودجه سال 90 را در ارتباط با هدفمند یارانه‌ها مهم توصیف كرد و گفت: دولت و مجلس باید در تدوین بودجه سال آینده همت مضاعف و كار مضاعف داشته باشند. اعداد و ارقام باید شفاف و حقیقی باشد و از استخدام كلماتی چون "جمعی – خرجی" در احتساب منابع و مصارف به كلی پرهیز كرد. اكنون كه قیمت‌ها شفاف و واقعی شده است بودجه شركت‌های دولتی به ویژه شركت‌هایی كه در حوزه انرژی است باید شفاف و روشن باشد.

وی ادامه داد: ما همه ساله درباره بودجه دیدگاه‌هایی را مطرح كرده‌ایم و فكر می‌كنیم راهگشا است. امسال هم می‌گوییم بودجه باید با عنایت به اعداد و ارقام "تفریغ" سامان یابد. از نقض اصول 52 و 53 و 44 و 45 در بودجه‌بندی و بودجه‌ریزی پرهیز كرد.


حبیبی تصریح كرد: با هدفمندی یارانه‌ها فروش نفت در داخل شكل واقعی به خود گرفته است و با پرداخت وجه فروش نفت خام در داخل به قیمت فوب خلیج فارس بخشی از منابع مربوط به انفال احیاء می‌شود. ما از دولت و مجلس می‌خواهیم در بودجه سال آینده یك ردیف درآمدی به نام انفال در نظر بگیرند و به اصل 45 قانون اساسی در بودجه‌بندی عمل شود.


دبیركل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به عدم ارائه تفریغ بودجه سال 87 به مجلس بیان كرد: تفریغ بودجه سال 87 هنوز به مجلس تسلیم نشده است و از تریبون علنی مجلس قرائت نشده است. دولت اكنون در پی سامان دادن به بودجه سال 90 است. مجلس به زودی بودجه 90 را بررسی می‌كند، سوال این است بررسی بودجه سال 90 چگونه ممكن است در حالی كه مجلس نمی‌تواند بر سر ارقام و اعدام بودجه سه سال گذشته چه آمده است.


حبیبی در پایان اظهار كرد: مجلس چگونه می‌خواهد اطمینان حاصل كند وفق اصل 55 قانون اساسی، "هر وجهی در محل خود به مصرف رسیده‌" یا "هزینه‌ها از اعتبارات مصوب تجاوز كرده یا نه" بدون داشتن چنین تصویری، بررسی بودجه امكان‌پذیر نیست.