به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از روابط عمومی کانون تربیت اسلامی، در این بیانیه آمده است:

نهم دی ماه سالروز خروش خودجوش مردم مسلمان و انقلابی ایران علیه دشمنان مفسده‌جو و فریب‌خوردگان رسانه‌های بیگانه است. اندك جماعتی كه به گمان باطل خود، پشتوانه دینی، مردمی و عمیق نظام و انقلاب را نادیده انگاشتند و در روز عاشورای سال 1388 با بی‌شرمانه‌ترین شعارها جوهره ضد دینی خود را به نمایش گذاشتند و خشم مردم مسلمان ایران را برانگیختند و به دست خود زمینه نصرت الهی را برای جبهه انقلاب در برابر چشمه نفاق و فتنه فراهم ساختند زیرا این وعده قطعی الهی است كه اخلاص و مجاهدت مظلومانه یاران دین خود را با رسوایی دشمنان و بدخواهان پالایش می‌دهد و نهم دی ماه جلوه این پاداش الهی بود.

 "كانون تربیت اسلامی" ضمن تقدیر از قاطبه ملت ایران به ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان موقع شناس و حاضر در صحنه كه سال گذشته خیابان‌ها و میدان‌های شهرهای بزرگ و كوچك را از حماسه حضور مالامال ساختند بر نكات زیر تاكید می‌ورزد:

1- تعمیق و تقویت بصیرت و ایمان دینی و شور انقلابی بخصوص در نسل آینده كشور به عنوان راهبرد اساسی دستگاه‌های فرهنگی و تربیتی و بخصوص وزارت آموزش و پرورش باید مورد توجه قرار گرفته با همكاری و همدلی مجموعه‌های دلسوز و توانمند و با برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ و موثر در برابر جبهه جنگ نرم دشمنان تقویت و حمایت گردد.

2- پاس داشت خاطره این حماسه عظیم، وظیفه همه دلسوزان، نویسندگان، برنامه‌ریزان و هنرمندان فرهنگی و هنری و رسانه‌های جمعی است كه همراه با مستندات و تحلیل‌های لازم به عنوان یك تجربه اجتماعی و انقلابی به نسل‌های آینده منتقل شود. فرهنگیان عزیز نیز در این راستا وظیفه‌ای بزرگ بر عهده دارند كه آن را انجام خواهند داد.

3- بررسی و نقد و تحلیل ریشه‌های اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی فتنه سال 1388 مساله فراموش شده‌ای است كه علیرغم روشنگری‌های مقام معظم رهبری، هنوز چندان بدان پرداخته نشده است. تحلیل و تبیین این ریشه‌ها و كالبدشكافی لایه‌های عمیق آن بخصوص با رویكرد تربیتی و اعتقادی، امری ضروری است كه در برابر ساده لوحی‌ها و سطحی نگری‌ها باید جدی گرفته شود و دفاتر و مراكز كانون تربیت اسلامی نیز به نوبه خود در این امر مشاركت خواهند كرد.

4- مصاف فرهنگی و سیاسی انقلاب اسلامی با مراكز جهانی استكبار مساله اساسی ما است كه از نخستین روزهای شكل گیری انقلاب تاكنون استمرار داشته است و فتنه سال 88 پرده‌ای دیگر از آن را به نمایش نهاد. همه نیروهای وفادار به امام و انقلاب فراتر از اختلاف سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها باید در جبهه‌ای متحد با اقتدا به مقام معظم رهبری، تدابیر و تلاش‌های فكری خود را در تعمیق نگرش و انگیزه انقلابی برای ایستادگی ملت ایران در برابر توطئه‌ها و فتنه‌ها افزایش دهند و به گونه‌ای منسجم و عمیق، عوامل و بنیان‌های جبهه انقلاب را تقویت کنند.

5- فتنه‌گران و فریب خوردگان بدانند كه این ملت با پیروی از پیام همیشه جاوید كربلای حسینی (ع) و حركت در مسیر نورانی امام خمینی (ره) هرگز تسلیم فشارها و توطئه‌های استكباری نخواهد شد و با بصیرت و اراده متكی بر ایمان خود از دستاوردهای انقلاب و مبانی و ارزش‌های آن صیانت خواهد كرد و با رفع همه موانع، حركت پرشتاب خود را به سوی قله‌های پیشرفت معنوی و مادی در پرتو تعالیم اسلام ناب محمدی (ص) و رهبری‌های داهیانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای دامت بركاته ادامه خواهد داد.