به گزارش سرویس سیاسی برنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

تارخ انقلاب اسلامی سرشار از روزهای سرنوشت‌ساز بر روند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است. ملت رشید ایران اسلامی در سه دهه حیات پربركت نظام جمهوری اسلامی روزهای تلخ و شیرین گوناگون را تجربه كرده است. به موازات هر دسیسه و تقابل دشمنان آشكار و پنهان، مردم مومن و مقاوم ایران اسلامی با راهبری و اشاره ولی فقیه زمان تحت رهبری‌های امام خمینی (ره) و آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای و با بصیرت انقلابی توطئه‌ها را ناكام ساخته‌اند.

نهم دیماه سال 1388 یوم‌الله دیگری در تاریخ حماسه‌های ماندگار است كه جهانیان شاهد عمق پیوند ولایت و مردم بصیر و انقلابی برای خاموش كردن فتنه‌های داخلی و توطئه‌های خارجی بودند. حماسه 9 دیماه در سی‌امین سال عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تجلی قدرت الهی در هویت اسلامی و بنیان‌ مردمی انقلاب بود كه با الهام از فرهنگ عاشورایی فتنه گران داخلی و توطئه‌چینان خارجی را مرعوب ساخت و بین تكلیف گرایان حسینی با منحرفان فریب‌خورده و دنیاطلبان داخلی و اسلام‌ستیزان خارجی شاخص شد. 

مردم انقلابی و متدین ایران پس از مشاركت چهل‌ میلیونی در انتخابات ریاست جمهوری دهم شاهد قانون‌شكنی‌ها، فنته‌انگیزی‌ها و طمع‌ورزی‌ جریان ضد انقلاب و مخالفان هویت، ثبات و پیشرفت ملی بودند كه با تعرض گستاخانه عوامل فریب خورده و پیاده نظام جریان فتنه در عاشورای 88 صبر انقلابی ملت ایران لبریز شد و راهپیمایی اقشار مردم با شور و شعور دینی و تحرك جوانان حسینی عمق بصیرت، وحدت و حركت با محوریت ولایت را در نهم دی متجلی كرد و انرژی معنوی، سیاسی و حماسی 9 دی جریان همسوی فتنه داخلی و توطئه خارجی را خاموش ساخت.

ضمن پاسداشت یوم الله 9 دی و در سالروز این حماسه بزرگ مردمی كه به ملت ولایت‌مدار ایران اسلامی تعلق دارد بر صیانت مستمر از مولفه‌های پیروزی و ایستادگی ملی در برابر هرگونه فتنه داخلی و توطئه‌های خارجی تاكید می‌نمائیم كه از شاخص‌های مهم پیروزی و ایستادگی ملی: تحكیم ایمان، ‌بصیرت، اخلاق، معنویت، تكلیف‌گرایی، جهاد ملی برای پیشرفت و عدالت، ترجیح منافع ملی و مطالبات مردم بر منفعت طلبی‌های فردی و گروهی، قانون‌مداری، انسجام و حمایت از قوای سه‌گانه و اركان نظام، اصول گرایی در رفتار و گفتمان،‌ نقد سازنده، مرزبندی شفاف با دشمنان و مخالفان نظام، پرهیز از افراط و تفریط، حاكمیت ارزش‌ها و برادری و اتحاد با محوریت ولایت است.

امضا كنندگان این بیانیه، جبهه حامیان ولایت، حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی، جمعیت آبادگران جوان، حزب نیك‌اندیشان ایران اسلامی، حزب سبز، مجمع اسلامی آرمان ملت ایران، جمعیت جوانان انقلاب اسلامی، انجمن بین‌المللی جنبش ضد صهیونیستی و خدمتگزاران ایران اسلامی هستند.