به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از خبرگزاری رویترز، در جریان این حمله دو نفر از نیروهای نظامی افغانستان کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند، همچنین 13 مظنون در این رابطه بازداشت شدند.

سخنگوی نیروهای ایساف در این باره گفت: پس از آن که خبری مبنی بر تهدید گروه های شبه نظامی برای حمله به سفارت آمریکا در کابل دریافت شد، نیروهای ایساف با همراهی نیروهای نظامی افغانستان به منطقه ای در جنوب کابل حمله کردند و 13 نفر مظنون را در این رابطه بازداشت کردند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: این حمله پس از آن انجام شد که اداره امنیت ملی افغانستان در بازجویی از سه نفر که هفته گذشته بازداشت کرده بودند، متوجه شدند که طالبان پاکستان در نظر دارد به کاخ ریاست جمهوری افغانستان و همچنین به سفارت آمریکا در کابل حمله کند.

این سخنگو در ادامه افزود: پس از اطلاع از این موضوع نیروهای ناتو و افغانستان با همکاری یکدیگر به مقر این گروه حمله کرده و کامیون هایی را که در این منطقه به منظور حمل مواد منفجره مستقر شده بود، ضبط کردند.

گفتنی است در این عملیات تعداد زیادی سلاح کشف شده است. البته در این گزارش خبری در مورد کشف مواد منفجره منتشر نشده است. مسئله ای که شائبه بی اساس بودن این خبر را تقویت می کند.