در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران عزت‌الله دهقان دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان و نمایند مردم درود و ازنا، در بیان خاطره‌ای از دوران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا، گفت: در زمان انقلاب دانشجوی دانشگاه مشهد بودم. میدانی به نام میدان مجسمه در مشهد وجود داشت که هم اکنون نام آن به شهدا تغییر پیدا کرده است. شاه یک مجسمه از خود آنجا نصب کرده بود. در اطراف میدان نیروهای گارد و پلیس رژیم مستقر و مردم نیز به تظاهرات مشغول بودند.

وی ادامه داد: آن زمان هنوز ارتش با مردم اعلام همبستگی نکرده بود. ناگهان دیدم جوانی که سن زیادی هم نداشت، به بالای تانک ارتش رفت و سینه خود را در مقابل لوله اسلحه سرباز ارتشی قرار داد و با فریاد از او خواست که شلیک کند. آن سرباز ارتشی شروع به گریه کرد و نه تنها به جوان شلیک نکرد بلکه او را در آغوش کشید. تصاویر و فیلم آن صحنه نیز در همه جا منتشر شد. از آن تاریخ به بعد دیگر نشنیدم که سربازان پلیس و ارتش بر سرکوب مردم اصرار داشته باشند.

نماینده مردم درود و ازنا با اشاره به راهپیمایی‌های مردم مشهد اضافه کرد: خاطرم هست که در مشهد رهبر فرزانه انقلاب، شهید هاشمی‌نژاد، آیت الله طبسی و... در صفوف اول راهپیمایی بودند که به صورت منظم در راهپیمایی های مختلف به سخنرانی می‌پرداختند.