حجت‌الاسلام سیدمحمدرضاواحدی، معاون فرهنگی وروابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا مهم‌ترین محور دستاوردهای انقلاب اسلامی را در 32 سال گذشته  را تکیه مردم ایران برخود اتکایی، خودباوری، قطع امید از بیگانگان و تکیه بر اندیشه‌ها، باورها و توان بومی دانست و گفت: اتکا بر توان، باورها و استعدادهای بومی در همه زمینه‌ها می‌تواند خودنمایی کند و تا به حال نیز این کار را کرده است.

وی ادامه داد: در زمینه‌های مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی امروز وضعیت کشور ما علی رغم تمام توطئه‌ها و دشمنی ‌هایی که توسط قدرتمندان دنیا و جهانخواران علیه ایران صورت می‌گیرد، در همه عرصه‌ها و به خصوص زمینه‌های علمی در دنیا حرف برای گفتن داریم.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش با اشاره به اینکه رهبر فرزانه انقلاب تدبیر کرده و این استراتژی که ایران باید برفراز قله علمی دنیا بایستد، را تبیین کردند، یادآورشد: ما این موضوع را دور از دسترس نمی‌دانیم و این می تواند مهم‌ترین دستاورد انقلاب باشد.

وی ادامه داد: روزی شاید اگر به ما می‌گفتند که در یک زمینه تکنولوژی مختصر آیا توانمندی داریم یا خیر، باور ملت برعدم توانایی بود، اما امروز ما حتی دور از دسترس نمی‌بینیم که برقله تکنولوژی و علم دنیا بایستیم.

واحدی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تعبیری را بیان فرمودند که شاید روزی بسیار دور از ذهن بود اما امروز با هدایت‌های ایشان آن را خیلی نزدیک می بینیم و آن این بود که ما باید کاری کنیم که زبان فارسی، زبان بین المللی دنیا شود. یعنی تمام ملت‌های دنیا برای استفاده از یک فناوری و علم مجبور به یادگیری زبان فارسی شوند تا به آن دست یابند.

وی هدفمندی و نظام مندی یارانه ها را یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: بعد از فروپاشی نظام دو قطبی دنیا علی رغم میل آمریکا و بیگانگان که دنبال امپراتوری دنیا و حکومت مطلق بر جهان بودند این اتفاق نیفتاد چرا که یک قطب بسیار بزرگ در مقابل آنها به نام قطب اسلام و مسلمانان ایجاد شد که ویژگی آن این است که در یک نقطه جغرافیایی دنیا فقط مستقر نیست و تمام دنیا پراکنده و در همه جا نیرو دارد.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش تاکید کرد: دشمنان ملت ایران چه بخواهند و یا نخواهند رهبری این قطب و هدایتگری آن با جمهوری اسلامی ایران و اندیشه های پاک و زلال ملت ایران است.