به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، به مناسبت بزرگداشت شهدای تظاهرات مردمی در مصر، امروز بسیاری از مردم مصر اعم از مسلمان و مسیحی و کاپتیک در میدان تحریر گرد هم آمده و برای شهدا نماز خوانده و دعا کردند.

در شرایطی که تظاهرات مردم مصر امروز وارد سیزدهمین روز خود شده است، مردم مصر برای برگزاری مراسم دعا و نیایش برای یادبود شهدای تظاهرات ضد دولتی با یکدیگر همکاری و همیاری می کنند.

تظاهرات مردمی در مصر بر ضد حکومت دیکتاتور این کشور حسنی مبارک حدود دو هفته است که آغاز شده است. این در حالی است که در این تظاهرات تاکنون بیش از 300 نفر کشته و بیش از 1500 نفر نیز مجروح شده اند.

در شرایطی که مردم خواهان کناره گیری حسنی مبارک از قدرت هستند، وی همچنان از پذیرش خواست مردم امتناع می کند و قدرت را رها نمی کند.

این در حالی است که وی در اقدامی نمایشی کابینه خود را تغییر داده و عمر سلیمان را به عنوان معاون خود و احمد شفیق را نیز به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب کرده است.

علاوه بر این دولت مصر در اقدامی نمایشی بانک ها را به طور موقت باز گشایی کرده است تا یان گونه به مردم القا کند که شرایط در کشور به حالت عادی بازگشته است.