به گزارش سرویس بین الملل برنا، حسنی مبارک به زودی استعفا خواهد داد. روزنامه انگلیسی ایندیپندنت که استعفای جمال مبارک، فرزند رییس جمهور مصر از حزب حاکم را با استعفای مبارک اشتباهی خوانده، اعلام کرد مبارک اصلی به زودی از قدرت کناره گیری خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه، حسنی مبارک که در روزگار جلال و شکوه حکومتش خود را قهرمان ملی مصر می دانست، اکنون از سوی مردم به دلیل وجود دست های خارجی و داشتن اولویت های پنهان در دوره 30 ساله حکومتش مقصر شناخته می شود.

"رابرت فیسک" نویسنده مقاله مزبور نوشت: اگر مبارک امروز یا حتی در روزهای پایانی هفته جاری برود، مصری ها افسوس خواهند خورد که چرا زودتر از شر این دیکتاتور پوشالی خلاص نشده اند.

مردم مصر که تحت سلطه حکام دست نشانده آمریکایی از جمله انور سادات و مبارک از بلوغ سیاسی محروم شده بودند، با الهام از انقلاب تونس بیدار شدند. جوانان مصری توانستند با استفاده از فن آوری اطلاعات به اکثریت مردم این کشور آگاهی دهند، به نحوی که حتی سران دولت های غربی نیز مبارک را برای کناره گیری از قدرت تحت فشار قرار داده اند.

اگر مردان و زنان مخالف دولت در میدان تحریر قاهره به پیروزی برسند، در امان خواهند بود. اما اگر مبارک نرود، شب های تاریکی در انتظار آنها است. با این وجود همواره ظلم به انقلاب های درخشان منجر شده و درصورتی که مبارک برود، حقایق تلخی روشن خواهد شد.