مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی انحلال شورای علمایی بحرین، انحلال شورای علمای اسلامی بحرین توسط حكومت آل خلیفه را محكوم كرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای با محكوم ساختن این اقدام، تاكید كرد: انحلال شورای علمای اسلامی بحرین و منع این شورا از فعالیت، نقض آشكار آزادی دینی و فكری و دلیلی دیگر از طبع استبدادی و دیكتاتوری حكومت بحرین است.

در ادامه این بیانیه آمده است:تجریه تاریخی حكومتهای استبدادی و دیكتاتوری، خصوصا در دوره اخیر، نمایانگر قساوت برخورد با علما و اصحاب اندیشه با زندانی كردن آنها، بستن دهان نشان و به قتل رساندنشان می‌باشد و این در حالی است كه این اقدامات تنها باعث افزایش جنبش ملتها و پایداری آنها خواهد شد و برای ستمگران مستبد تنها كوتاهی عمر و سرعت زوال و فروپاشی را به همراه خواهد داشت.

این بیانیه می افزاید: اقدامات ظالمانه حكومت بحرین در دوره اخیر تنها استیصال آن را در برابر حركت مسالمت آمیز ملتها به رهبری علما به اثبات می رساند و بر اساس آیه قرآنی (وَقَالَ الَّذِینَ كَفَرُواْ لِرُسُلِهِمْ لَنُخْرِجَنَّكُم مِّنْ أَرْضِنَآ أَوْ لَتَعُودُنَّ فِی مِلَّتِنَا فَأَوْحَى إِلَیهِمْ رَبُّهُمْ لَنُهْلِكَنَّ الظَّالِمِینَ * وَلَنُسْكِنَنَّكُمُ الأَرْضَ مِن بَعْدِهِمْ ذَلِكَ لِمَنْ خَافَ مَقَامِی وَخَافَ وَعِیدِ * وَاسْتَفْتَحُواْ وَخَابَ كُلُّ جَبَّارٍ عَنِیدٍ) دلالت بر نزدیكی رخداد و اجلی اجتناب ناپذیر دارد.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن محكوم كردن این اقدامات ضد انسانی و نقض كننده حقوق بشر و مخالف با احكام شریعت اسلامی كه از سوی حكومت بحرین بر ضد مطالبات مشروع و قیام مسالمت آمیز ملت بحرین سر می زند و خصوصا تحت فشار قرار دادن رهبران و علمای بحرینی، از حكومت این كشور می خواهد به خواستهای ملت بحرین پاسخ گفته و به پند و اندرزهای علما گوش فرادهد و بدان عمل كند كه خیر ملت و حكومت بحرین در آن است.

در پایان این بیانیه می خوانیم: از خدا می خواهیم خیر، امنیت، صلح و رفاه ملت مسلمان بحرین و امت اسلامی را محقق سازد كه خداوند شنونده و مجیب است.