سفیر جمهوری اسلامی ایران آمادگی كشورمان را برای گسترش همكاریهای اقتصادی و تجاری فیمابین متناسب با ظرفیتها و پتانسیلهای قابل توجه میان دو كشور، اعلام کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، غضنفر ركن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با الآن حكیم وزیر اقتصاد و تجارت لبنان دیدار و در خصوص آخرین وضعیت همكاریهای اقتصادی، تجاری دوجانبه بین دو كشور گفتگو کرد.

ركن‌آبادی در این ملاقات پیام كتبی تبریك مهندس عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و رئیس ایرانی كمیسیون مشترك اقتصادی بین دو كشور به مناسبت انتخاب وی به عنوان وزیر جدید اقتصاد و تجارت لبنان را تسلیم کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران آمادگی كشورمان را برای گسترش همكاریهای اقتصادی و تجاری فیمابین متناسب با ظرفیتها و پتانسیلهای قابل توجه میان دو كشور، اعلام کرد.

سفیر كشورمان در لبنان برگزاری دومین اجلاس كمیته عالی همكاریها و هشتمین نشسست كمیسیون مشترك اقتصادی بین دو كشوردر تهران را فرصت مناسبی برای بررسی آخرین وضعیت پیگیری همكاریها و تفاهم در خصوص همكاریهای جدید بین دو كشور دانست و از وزیر اقتصاد و تجارت لبنان به عنوان رئیس لبنانی كمیسیون مشترك اقتصادی بین دو كشوربرای سفر به ایران دعوت بعمل آورد.

ركن‌آبادی همچنین اهمیت ادامه مذاكرات تجارت آزاد بین دو كشور را مورد تأكید قرار داد و آمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران را در این خصوص اعلام  کرد كه این پیشنهاد مورد استقبال طرف لبنانی قرار گرفت.

الآن حكیم_وزیر اقتصاد و تجارت لبنان_ ضمن تشكر از وزیر راه و شهرسازی و ابلاغ سلام به مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، با استقبال از گسترش همكاریهای اقتصادی بین دو كشور ابراز امیدواری نمود در دوره مسؤلیت وی شاهد ارتقاء بیش از پیش سطح همكاریها بین دو كشور بویژه در زمینه‌های اقتصادی و تجاری باشیم. وی با تأكید بر ضرورت برگزاری نمایشگاهها در دو كشور، این امر را فرصت مناسبی برای شناخت فعالان اقتصادی از ظرفیتها و پتانسیلهای موجود دانست و آمادگی خود را برای سفر به تهران و تشكیل هشتمین كمیسیون مشترك اقتصادی بین دو كشور اعلام نمود.