حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت سالروز بزرگداشت شهدا پیامی صادر کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

سلام بر ارواح طیبه شهدا

به یاد سرهای به سامان عشق رسیده و از تن عافیت دل بریده؛

به یاد دسته پلاک های جامانده از همسفرانی که در گمنامی، به ملکوت «عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» رسیده اند؛

به یاد پوتین های خاک خورده و پاهای سالک راه حق شده، کمرهای خمیده در پشت خاکریزهای عاشقی و چشم های تا ابد محو تماشای جلال و عظمت آستان بندگی؛

درود بر اراده بلند و اندیشه بزرگ ایشان که پای از بند خاک گسستند و بال به پرواز در افلاک گشودند.

شهید، زیباترین زخم بر پیكر هستی و «شهادت» زیباترین غزلی است كه از لبهای سرخ حقیقت می‌تراود. شهادت بیداری را معنا می‌كند و بینایی را شفاف می‌سازد.

شهادت مشعلی است كه خداوند در جان برگزیدگانش برمی‌افروزد، تا تاریكی از شانه‌های زندگی بگریزد.

خداوند متعال در دایره قسمت هر نفسی را به مرتبه ایمان و طهارت به مقامی می رساند.خوشا آنانکه با فطرت های پاک از آستان رحمت خداوندی به مقام شهادت نائل شدند. این منزلت والا ، اجر نیت پاک و خالص شهدا است که در هر حال و به هر کار، جز خشنودی خداوند را طلب نکردند تا پروردگار کریم هم جز به بهشت برین با جانشان معامله نکند.

تكریم و تعظیم شهیدان، تلاشی مقدس است در برافراشتن پرچم‌های سرخ استقلال و آزادی بشریت، از یوغ ذلت و اسارت و گام بلندی است در راستای احیای ارزش‌های مكتب توحید و عدالت؛ زیرا كه، «شهادت، مرگ در راه ارزش‌هاست» و هر شهید، مشعلی است كه در بلندای عزت و سرافرازی یك ملت، جاودانه می‌درخشد.

از اینرو در سالروز بزرگداشت شهدا ضمن تکریم تمامی شهدای معزز، یاد و خاطره ارواح طیبه و وارسته شهدا را برای پیدا کردن راه سعادت و یافتن توفیق مصاحبت همواره بر خود فرض می دانیم و بر محضر تمامی خانواده های صبور و مومنی که ثمره عمرشان به باغ بهشت شکوفا شد، ادای احترام می کنیم.
سید محمد علی شهیدی