عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای با تاکید بر اینکه رئیس جمهور محترم در نامه خود به مقام معظم رهبری نیز اشاره فرموده‌اند توافق ژنو صراحتا حقوق هسته ای ما را به رسمیت شناخته و با پذیرش ادامه غنی سازی در ایران، حق غنی سازی جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سید عباس عراقچیˈ معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه و در جوابیه‌ای به یکی از رسانه‌ها درباره توافق ژنو گفت: نامه رئیس جمهوری به مقام معظم رهبری درباره این توافق عین واقعیت بود.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای همچنین گفت: فقط بدخواهان دستاورد بزرگ توافق ژنو که حقوق هسته‌ای ایران از جمله غنی سازی را به رسمیت شناخت، زیر سؤال می‌برند.

عراقچی پیش از این نیز در خصوص انتشار فایل صوتی منتسب به وی در فضای مجازی و برخی رسانه ها، با ابراز تعجب از پخش ناقص و تحریف شده ی سخنانش در یک جلسه خصوصی، عنوان کرد: نگرانم که اینطور بازی با منافع ملی تا کجا می خواهد پیش برود.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای از همه رسانه‌ها خواست در شرایطی که مذاکرات به مراحل حساس و پیچیده کنونی رسیده است، از اظهارات و ادعاهای بی پایه و اساسی که مغایر با منافع ملی و در راستای اهداف بیگانگان و دشمنان ایران اسلامی است خودداری کنند.

عراقچی به رسانه ها توصیه کرد که منافع ملی کشور و احقاق حقوق هسته ای ملت بزرگ ایران را قربانی اهداف کوتاه مدت سیاسی خود نکنند.

وی در ادامه تاکید کرد: همان طور که رئیس جمهور محترم در نامه خود به مقام معظم رهبری نیز اشاره فرموده‌اند توافق ژنو صراحتا حقوق هسته‌ای ما را به رسمیت شناخته و با پذیرش ادامه غنی سازی در ایران، حق غنی سازی جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرده است.

وی در پایان افزود: برخی رسانه ها مطالبی منتسب به سید عباس عراقچی درباره شناسایی حق غنی سازی ایران را منتشر کرده و مدعی شده اند که نظر عراقچی با نظر رئیس جمهوری در این خصوص مغایرت دارد.