رئیس جمهور در نوزدهمین همایش سراسری فرماندهان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در همین هفته مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اجرایی و عملیاتی خواهد شد. ما یک قدم جلوتر رفته ایم و ما طبق قانون از تعدادی خواستیم از دریافت یارانه ها انصراف دهند و تعدادی نیز بر مبنای قانون ثبت نام کنند امیدواریم مردم طبق دین، اخلاق و قانون ما را در به ثمر رساندن کمک به عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و و رکود تورمی یاری کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت قبل بدهی های کلانی به دولت یازدهم به میراث گذاشته گفت: مبلغ بدهکاری دولت قبل به وزارت نیرو 20 هزار میلیارد تومان تنها در بخش برق است که از این بدهی دولت یازدهم بخشی را پرداخت کرده و بخش دیگر را امیدواریم در سال های بعد تسویه کنیم. ضمن اینکه ما با اجرای هدفمندی یارانه ها در فاز دوم نرخ رشد تورم را با یک شیب ملایم آغاز کردیم تا در بخش اقتصاد مقاومتی و فرهنگ دولت در اجرای فرمان رهبری جامعه عمل بپوشانیم.

وی در ادامه تصریح کرد: حساسیت ما برای اعمال درست قانون بسیار بالاست و مصوبه ای در خصوص آب و برق داشتیم که قرار بود در آن 24 درصد برق گران شود اما در اجرای این ماده شاهد تغییراتی بودیم بنابراین جلسه ای را با وزیر کشور و وزرای دیگر برای بررسی این موضوع برگزار کردیم که نهایتاً مجریان این طرح تفسیر حدیدی از مصوبه و برداشت اشتباهی از خواست دولت داشتند که نهایتاً این مصوبه را ابطال کرده و قانون درست را با تاکید بر اجرای درست آن به وزارتخانه ارائه کردیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه دولت نیاز به حضور نیروی انتظامی در خصوص اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: تا قاچاق وجود دارد نمی توان اقتصاد مقاومتی آن گونه که باید طبق فرمایشات رهبر عملیاتی کرد. بنابراین نیروی انتظامی باید دولت را در این عرصه به خوبی یاری کند تا خواسته های مقام معظم رهبری و تاکید ایشان و محقق شدن اقتصاد مقاومتی اجرایی شود.

وی در پایان گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی و فرهنگ در جامعه به نفع کشور است ضمن اینکه ما نیازمند تحول در اقتصاد رکودی هستیم. هدف مهم دولت امسال خروج کشور از رکود است ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که بیکاری در میان جوانان ام الفساد بوده و ریشه سرچشمه تمام تخلفات در جامعه است.

گفتنی است روحانی در پایان این دیدار سال خوبی را برای فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی در سراسر کشور آرزو کرد و گفت: امیدواریم امسال سال خوبی برای خدمت به مردم در حوزه اقتصاد و فرهنگ باشد.