سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: حفظ عزت جمهوری اسلامی ایران در تعامل با سایر کشورها یک محور اساسی و غیر قابل انکار است.

«مرضیه افخم» افزود : با شروع بکار دولت یازدهم و رویکرد تعامل سازنده در عرصه روابط خارجی شاهد افزایش همکاری در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی هستیم .

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با اشاره به سفر وزرا و هیئت‌های خارجی به ویژه اروپایی به جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: با شروع بکار دولت یازدهم و رویکرد تعامل سازنده در عرصه روابط خارجی شاهد افزایش تماس‌ها وهمکاریهای کشورهای جهان با ایران در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و بطور مشخص تبادل هئیت‌ها هستیم که این موضوع نشان از استقبال جهان از روحیه اعتدالی دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی دارد.

وی با بیان این نکته که حضور حماسی مردم در صحنه سیاسی ، برگزاری باشکوه انتخابات در سال 92، توافق ژنو ، برنامه اقدام مشترک و عزم ایران بر ادامه مذاکرات ، زمینه های بسیار خوبی را ایجاد کرده است تا کشورهای جهان روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهند افزود: ایران هم با استقبال از این روند تنظیم دوره جدیدی از مناسبات و گسترش حوزه‌های همکاری‌ها در زمینه های مختلف را مورد توجه دارد .

سخنگوی وزارت امورخارجه در پایان افزود: دستگاه سیاست خارجی تقویت این مراودات را دنبال می‌کند و امیدوار هستیم مجموعه این فعالیت‌ها منجر به تامین منافع اهداف روابط خارجی کشور شود.