هیات مذاکره کننده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امشب به سرپرستی ترو واریو رانتا وارد تهران می‌شود.

به گزارش گروه اخبار خبرگزاری برنا، ایران و آژانس روز سه‌شنبه مذاکرات یک روزه را درباره ارزیابی و جمع‌بندی 13 اقدام صورت گرفته در چارچوب همکاری‌های داوطلبانه ایران با آژانس و نیز بررسی چگونگی و ادامه همکاری‌ها در آینده برگزار می‌کند.

در این مذاکرات رضا نجفی و ترو واریو رانتا، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و معاون مدیر کل آژانس در امور پادمان‌ها، سرپرستی هیات‌های مذاکره کننده کارشناسی و فنی را بر عهده دارند.

ایران در شش ماه گذشته طی دو مرحله(مرحله اول: شش گام و مرحله دوم: هفت گام) را در چارچوب همکاری های داوطلبانه با آژانس انجام داده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از گذشته سوالات و ابهاماتی را درباره برنامه هسته‌ای ایران به ویژه فعالیت‌های قبلی‌اش داشته است که ایران پذیرفته یک بار دیگر به این ابهامات و سوالات در چارچوب پادمان جامع و تعهداتی فراتر از آن به این ابهامات پایان دهد.

مذاکرات یک روزه ایران و آژانس پس از پایان دومین مرحله از همکاری های ایران روز سه‌شنبه در محل سازمان انرژی اتمی برگزار می‌شود. در این دور از گفت‌وگوها هیچ بازرسی و بازدیدی از مراکز هسته‌ای کشور صورت نمی‌گیرد.