صفار هرندی گفت: وقت آن است که مصمم تر روی مواضع گذشته خودمان بایستیم، چرا که تجربه ثابت کرده در طول این سال ها با ایستادن بر سر مواضع خود رو به جلو حرکت کردیم.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، محمدحسین صفار هرندی در جمع سرگروه های حلقه های صالحین آذربایجان شرقی، از اینکه عده ای در زمینه مذاکرات اخیر دچار افراط و تفریط شده اند، ابراز تاسف کرد و افزود: کسانی که توافق های اخیر را با عناوینی همچون معاهده ترکمانچای و ننگین یاد می کنند به شدت دچار اشتباه و خطا شده و در مسیر افراط گرایی گام بر می دارند.

وی با اشاره به نظارت رهبر انقلاب بر مذاکرات هسته‌ای افزود: اصل مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی با گروه 5+1و تیم مذاکره کننده مورد تایید و اعتماد رهبر معظم انقلاب اسلامی است. 

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاداسلامی تاکید کرد: باید توجه داشت که هر اعتمادی به معنای نبود خطا و اشتباه در مسیر مذاکرات و افراد مورد اعتماد نیست، و این مذاکرات نیز دچار خطاهایی است.

صفارهرندی ادامه داد: رهبری معظم انقلاب اسلامی در این زمینه طی تذکری خطاب به مسوولان سیاست خارجی فرمودند نقاط ضعف در مراحل اولیه نباید در مرحله پایانی دیده شود.

وی با حمایت از تیم مذاکره کننده کشورمان در مذاکرات هسته‌ای، گفت: وقت آن است که مصمم تر روی مواضع گذشته خودمان بایستیم، چرا که تجربه ثابت کرده در طول این سال ها با ایستادن بر سر مواضع خود رو به جلو حرکت کردیم.