رییس جمهوری با اشاره به اینکه دولت یازدهم در نظر دارد تا پایان سال، چهار فاز پارس جنوبی را فعال کند، گفت: متاسفانه در دولت قبل یکبار برای تکمیل فازهای پارس جنوبی بودجه اختصاص یافت و در اختیار پیمانکاران قرار گرفت اما قبل از راه اندازی این طرح ها، بودجه به اتمام رسید.

به گزارش گروه اخبار خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در جمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویر احمد گفت : طرح های نیمه تمام، سرمایه زیادی از کشور را بدون آنکه بهره ای برای مردم داشته باشد بر خاک نشانده است.

روحانی تاکید کرد: با توجه به کمبود بودجه عمرانی، دولت با بررسی طرح های عمرانی نیمه تمام بجا مانده از دولت های قبل، طرح هایی را که پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشتند امسال به ثمر خواهد رساند.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به ویژگیهای ممتاز طبیعی استان کهکیلویه و بویر احمد اشاره کرد و گفت: این استان به لحاظ جاذبه های طبیعی و همجواری با استانهای اصفهان و فارس می تواند مقصد گردشگران داخلی و خارجی شود.

روحانی ابراز امیدواری کرد که مشکلات استان در حوزه راه، پتروشیمی و آب با همکاری دولت و مجلس هر چه زودتر مرتفع شود.

پیش از سخنان رییس جمهوری، نمایندگان استان کهکیلویه و بویر احمد، ظرفیت ها و امکانات بالای استان نظیر برخورداری از منابع آب و خاک ، قرار داشتن در کریدور شمال – جنوب انتقال انرژی و تولید نفت، اهتمام ویژه دولت به کهکیلویه و بویر احمد را برای محرومیت زدایی و توسعه یادآور شدند.