دریک بلامبلی، نماینده دبیرکل سازمان ملل در لبنان با حضور در سفارت ایران در بیروت با غضنفر رکن‌آبادی، سفیر کشورمان دیدار و درباره تحولات منطقه و لبنان گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، دریک بلامبلی در این دیدار با بررسی آخرین وضعیت همکاری‌های ایران با کشورهای منطقه بر تاثیر مثبت این همکاری‌ها بر لبنان تاکید و اظهارکرد: بدون شک ایران نقش بارزی در ثبات و استقرار کشورهای منطقه از جمله لبنان دارد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در لبنان با اشاره به ثبات و استقرار لبنان و بهبود نسبی وضعیت امنیتی این کشور افزود: تداوم این وضعیت خواست جامعه بین‌الملل بوده و در این راستا تمامی تلاش خود را به کار خواهیم بست.

وی افزود: توافق جریان‌های مختلف سیاسی لبنان از اهمیت به‌سزایی برخوردار بوده و در برهه کنونی حصول چنین توافقی درباره انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر ایران در لبنان نیز با تشریح آخرین وضعیت همکاری‌های منطقه‌یی کشورمان گفت: ایران همواره خواستار هم‌گرایی کشورهای منطقه با یکدیگر بوده و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

رکن‌آبادی افزود: هم‌گرایی کشورهای منطقه تاثیر به‌ سزایی در ثبات و استقرار منطقه از جمله لبنان داشته و ایران بر اساس سیاست اصولی خود همواره بر حفظ ثبات و استقرار لبنان تاکید داشته است.