در پی اقدامات جنایتکارانه تکفیری‌های داعش در عراق و قتل و کشتار مردم بی گناه "آیت الله محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
توطئه‌هایی که امروز علیه عراق و مردم عراق صورت می‌گیرد حلقه‌ای جدید از سلسله توطئه‌های استکبار جهانی و هم پیمانانش علیه مردم منطقه از سویی و حاکمان ظالم و مزدورانی که اقدام به جنایت و سرقت اموال مردم منطقه می‌کنند از جهتی و خطیبان و سلاطین و علمای بدطینت از سوی دیگر است.

آیت اله اراکی در ادامه این بیانیه تاکید کرد: مردم عراق و رهبران دینی و سیاسی قدرتمند آن به اذن خداوند و با وحدت و عزم و اراده بیشتر و با هدف ایجاد عراقی متحد و منسجم از همه طوایف مذاهب و دین و نژاد قادر هستند این مرحله را پشت سر گذارند؛ ارتش و مردم قهرمان و مؤمن عراق، تکفیری‌های وحشی داعش را نابود خواهند کرد، تا عبرتی باشد برای تمامی کسانی که قصد تجاوز به عراق و مردم و مقدسات آنان را دارند. اقدامات ارتش و مردم عراق موجب پشیمانی هم پیمانان بین المللی و داخلی تروریست‌ها خواهد شد که در گناه تکفیری‌های تروریست شریک شده‌اند و جز خفت و ننگ و عار چیزی برای خود ندارند.

در ادامه این بیانیه آمده است: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اعلام می‌کند، اقدامات جنایتکارانه تکفیری‌های داعش در عراق و قتل و کشتار مردم بی گناه از بارزترین مظاهر محاربه با خدا و رسول اکرم (ص) و فساد بر روی زمین است و بر همه کسانی که توانایی دارند واجب است که طبق کتاب خدا و سنت رسول اکرم(ص)، و اجماع علمای همه مذاهب، از مردم و دولت عراق در دفاع از جان و مال و آبرویشان حمایت کنند.

دبیر کل مجمع در پایان اظهار داشت: ملتمسانه از خداوند سبحان می‌خواهیم که بر مردم عراق منت نهد و آنان را بر دشمنانش پیروز گرداند و امنیت و ثبات را به همه بخش‌های آن بازگرداند و از او می‌خواهیم که بر مردم فلسطین با پیروزی آنان علیه رژیم صهیونیستی منت نهد و نیز بر تمامی امت اسلامی با وحدت کلمه و عزت و سربلندی و پیروزی بر دشمنانش منت گذارد و خداوند شنونده و اجابت کننده است.

محسن اراکی
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی