به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از پایگاه خبری یاهو نیوز، سازمان دهندگان این رقابت ها در بیانیه ای در این زمینه آورده اند: حفظ امنیت این رقابت ها در هر زمان از مهم ترین اولویت های پادشاهی بحرین است و ما اجازه ناامنی را در برقراری این رقابت ها نخواهیم داد.

این بیانیه در شرایطی منتشر می شود که در پی افزایش ناآرامی ها و تظاهرات ضد دولتی در بحرین، نگرانی ها در مورد احتمال لغو این رقابت ها افزایش یافته است.

این رقابت ها که قرار است ماه آینده میلادی برگزار شود، تا حد زیادی تحت الشعاع تظاهرات ضد دولتی در بحرین قرار گرفته است، به طوری که اکنون مردم بحرین با اعتراضات خود امنیت برگزاری این رقابت ها را با خطر مواجه کرده اند.

از سوی دیگر این مسئله که مسابقات فرمول یک در بحرین یکی از مهم ترین مسابقات اتومبیل رانی در جهان است و بسیاری از خبرنگاران رسانه های بین المللی این رقابت ها را پوشش می دهند، نگرانی دیگری برای مقامات برگزار کننده این رقابت ها ایجاد کرده است.

گفتنی است تظاهرات در بحرین چندین روز است که آغاز شده است و در این تظاهرات تاکنون دو نفر کشته شده اند، مسئله ای که نه تنها باعث فرو نشاندن خشم مردم نشده است، بلکه خشم مردم را شعله ور کرده است.