به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در نشست اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان بوشهر، در خصوص اتفاقات 25 بهمن‌ماه اظهار داشت: پس از خلق حماسه عظیم و حضور میلیونی ملت شریف ایران در راهپیمایی 22 بهمن و شكست سنگین تبلیغات گسترده صهیونیستی، آمریكایی و انگلیسی، عده قلیلی از ورشكسته‌گان سیاسی به تبعیت از سران فتنه به خیابان‌ها آمدند و سناریوی دیكته شده از سوی استكبار جهانی را اجرا كردند.

وی افزود: كسانی كه در روز 25 بهمن ماه در تهران با هماهنگی دشمنان قسم خورده ملت ایران، نظم اجتماعی و امنیت و آرامش مردم را به مخاطره انداختند نشان دادند كه از آمریكا و رژیم صهیونیستی دستور می گیرند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: استكبار جهانی به دنبال ایجاد انحراف در حركت‌های عدالت‌طلبانه و آزادیخواهانه ملت‌های منطقه است اما این را بدانند كه ملت‌ها بیدار شده و راه خود را پیدا كرده‌اند و آنها نمی‌توانند مانعی در این مسیر ایجاد كنند.

وی تصریح كرد: ملت ایران با اراده‌ای پولادین و منسجم‌تر از گذشته در راه ارزش‌های انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام خمینی (ره) حركت خواهد كرد و فتنه‌گران قادر نخواهند بود خدشه‌ای در این مسیر ایجاد كنند.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دولت در صورتی در تجارت، بازرگانی و امور اقتصادی موفق خواهد بود كه با بخش خصوصی، اتاق‌های بازرگانی و صنایع و معادن پیوندی ناگسستنی ایجاد كند.

وی با اشاره به برنامه دولت برای ارتباط تنگاتنگ با بخش خصوصی، خاطرنشان كرد: آیین‌نامه نحوه ارتباط دولت با اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن و خانه‌های صنعت در حال طراحی است و دولت معتقد است با حضور بخش خصوصی، كارها سریع‌تر و بهتر انجام می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره سابقه تاریخی اتاق بازرگانی استان بوشهر گفت: اتاق بازرگانی بوشهر با قدمت 104 ساله و با داشتن تجارت گسترده، یكی از ظرفیت‌های مهم اقتصادی در سطح كشور است.

رحیمی موقعیت جغرافیایی استان بوشهر و سرگذشت تاریخی ارزشمند مردم این منطقه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دولت برای ارتقا، توسعه و پیشرفت استان اهتمام ویژه‌ای دارد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: بوشهر سرزمین دلیرمردانی است كه در هشت سال دفاع مقدس با كمال غیرت و مردانگی از حیثیت ایرانیان دفاع كرده و انسان‌های بزرگی را در طول تاریخ به بشریت ارایه كرده است.

در این جلسه، فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان بوشهر مشكلات خود را مطرح و به ارایه پیشنهاداتی در این خصوص پرداختند.