به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از خبرگزاری ها، امروز روز خشم مردم لیبی نامگذاری شده بود که در این روز صدها نفر از مخالفان دولت به خیابان ها آمدند.

بر اساس این گزارش، مردم معترض لیبی در شهر‌های مختلف در اعتراض به سیاست‌های معمر قذافی دست به تظاهرات زدند که این تظاهرات به خشونت انجامید.

این گزارش در ادامه می افزاید: در اثر درگیری میان نیرو‌های امنیتی و تظاهر کنندگان 6 تظاهر کننده کشته شدند.

این در حالی است که مردم تظاهر کننده در پاسخ به دعوت احزاب مخالف دولت در تظاهرات روز خشم شرکت کردند.

در شرایطی که معمولا در این گونه تظاهرات نیروهای امنیتی از گلوله های پلاستیکی استفاده می کنند، شاهدان عینی اعلام کرده اند که نیروهای امنیتی لیبی از گلوله‌های واقعی و گاز اشك‌آور برای متفرق کردن مردم استفاده کرده و معترضان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

تظاهر ‌كنندگان كه بسیاری از آنها را جوانان تشکیل می دادند، از روز سه‌شنبه در پی دستگیری یك فعال حقوق بشر به نام "فتحی تربل" تظاهرات خود را بر ضد حكومت 42 ساله قذافی در لیبی آغاز كردند.

گزارش های تصویری نشان می دهد که نیروهای امنیتی بدون هیچ رحمی اقدام به تیراندازی به جمعیت معترضان می ‌كنند.

در عین حال گزارش‌های منتشر شده حاكی از آن است كه برخی از حامیان معمر قذافی نیز با برپایی تظاهراتی در مركز شهر طرابلس پایتخت لیبی حمایت خود را از سیاست‌های قذافی اعلام كردند.

از سوی دیگر خبرهای رسیده نشان می دهد که در پی افزایش ناآرامی ها در لیبی دولت این کشور 110 زندانی سیاسی را که اعضای یک گروه اسلامی مخالف دولت بودند، از زندان آزاد کرده است.

همه این افراد آزاد شده از اعضای حزب گروه مبارزه اسلامی لیبی هستند، حکومت لیبی آن را غیرقانونی اعلام کرده است.

گفتنی است؛ پس از بروز درگیری ها در لیبی معمر قذافی رهبر این کشور به جنوب لیبی رفته است.