به گزارش سرویس سیاسی برنا،آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در همایش سراسری قضات دادگستری كل استان تهران كه با موضوع «شان و استقلال قضایی قضات و تاثیر آن در اجرای عدالت و احقاق حق» اظهار داشت: در چند روز اخیر دشمنان اسلام حركت‌های سخیفی را در كشور دامن زدند و متاسفانه سران فتنه پس از انتخابات گویی نمی‌بینند كه حامی حركت 25 بهمن چه كسانی هستند. تمام دستگاه‌های اطلاعاتی و تبلیغاتی كشورهای غربی، منافقین و سلطنت‌طلبان تحریك می‌كنند كه افراد در یك راهپیمایی برای مقابله با راهپیمایی عظیم و باشكوه 22 بهمن، حضور پیدا كنند.

وی افزود:خیانت سران فتنه به نظام اسلامی و آرمان‌های امام راحل (ره) و ملت شریف ایران بر كسی پوشیده نیست.سران فتنه با اطلاعیه پراكنی‌های شوم خود نمی‌توانند در میان ملت جایی داشته باشند.

رییس دستگاه قضا تصریح كرد: این گروه خوارج باید بدانند كه نظام اسلامی در عین رافت، هیچ گاه ضربه به آرمان‌های انقلاب، اقدام علیه امنیت كشور و هم چنین خدشه بر عزت و حیثیت نظام را تحمل نخواهد كرد.

آملی لاریجانی  همچنین گفت: مردم بیدار ما می‌دانند كه حمایت آمریكایی‌ها، انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ها چه معنایی دارد. قوه قضاییه به حكم وظیفه ذاتی خود مسلما فتنه‌گران را تعقیب خواهد كرد و در عین رسیدگی عادلانه به وضعیت آنان، اجازه نخواهد داد سران فتنه با آن همه جنایت، خود را در بوق‌های تبلیغاتی دشمن، قهرمان نشان دهند.

وی افزود: ما با احترام به احساسات پاك مردم و با تشكر از نمایندگان مجلس، روحانیون و فضلا می‌خواهیم كه اجازه دهند قوه قضاییه در چارچوب قانون و رعایت مصالح نظام به این مسائل رسیدگی كند و مطمئن باشند كه كوتاهی نخواهیم كرد و اجازه نخواهیم داد بیش از این از تحمل نظام اسلامی سوءاستفاده كنند. امیدواریم مردم، صبر و تحمل توام با هوشیاری داشته باشند.

 رییس قوه قضاییه در ادامه خاطر نشان کرد: خیزش بزرگی در جهان اسلام پدید آمده و جریان‌های بسیار تند و غافلگیر كننده‌ای در كشورهای اسلامی به‌وقوع پیوسته است. حركت‌های عظیم مردمی در تونس، مصر، یمن، الجزایر و ... نوید یك تحول اساسی در خاورمیانه را می‌دهد.

وی افزود: 32 سال قبل طوفانی در كشور ما به‌پا خاست و مردم برای احیای حقوق خود و احیای ارزش‌های الهی و انسانی انقلاب كردند. در طول این مدت انقلاب شكوهمند اسلامی جریان‌های متعددی را پشت سر گذاشت.

آملی لاریجانی مهمترین شاخصه‌ انقلاب اسلامی را ارزشها و آرمان‌های الهی انقلاب عنوان كرد و گفت: امام راحل (ره) همواره در سخنان خود به اسلام و ارزش‌های اسلامی و انسانی تاكید داشتند.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان كرد: امروز تاثیر حركت انقلابی مردم در 32 سال پیش را در كل جهان اسلام مشاهده می‌كنیم. در مصر، مردم با دست خالی دیكتاتوری را به پایین كشیدند و این حركت‌ها به نوعی الگو گرفتن از انقلاب اسلامی ما است. در مقابل این حركت عظیم انقلاب اسلامی ایران، دشمنان اسلام ساكت ننشسته و طراحی‌های فراوانی كرده و به پراكندن ادعاهای واهی برای تضعیف نظام بر آمدند.

وی یادآور شد: همیشه این اقدامات به صورت مستقیم نبوده است و آنها كسانی را با تابلوی روشنفكر و اندیشمند و امثال آن برانگیخته و ایده‌های خاصی را كه به فروپاشی این تفكر اسلامی منجر می‌شد، مطرح كردند. ترویج اندیشه سكولاریسم در جهان اسلام جدید نیست ولی ترویج و توسعه آن به این شكل در دهه‌های اخیر بسیار قابل توجه است. برخی از استراتژیست‌های غربی تصریح كردند كه برای موفقیت در انقلاب مخملی باید اندیشه‌های برخاسته از قرآن و سنت را بخشكانند.

آملی لاریجانی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه در كشور ما این مساله نتوانست انقلاب را به عقب برگرداند. كشورهای مسلمان در اندیشه‌های دینی خود ثابت قدم‌تر شدند و مشاهده می‌كنید كه جریان خیره‌كننده و بسیار موثری در معادلات بین‌المللی در مصر و تونس روی می‌دهد.انقلاب ما نیز با وجود همه دشمنی‌ها و اقدامات غیر انسانی كه علیه ما به كار برده و می‌برند، با صلابت و اقتدار به‌پیش می‌رود و این كشور به استناد آیات قرآنی و رهبری‌های الهی امام امت (ره) و مقام معظم رهبری به حركت خود ادامه داده است.