«سید باقر حسینی» نماینده مجلس با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای در وین گفت: اگر کارشکنی‌ها ازسوی کشور فرانسه مجدد آغاز نشود، می‌توانیم به نتایج قابل قبولی در مذاکرات دست پیدا کنیم. امیدواریم فرانسه طبق روال گذشته به نیابت از رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای منطقه کارشکنی انجام ندهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا افزود: حسن نیت جمهوری اسلامی ایران در روند مذاکرات هسته‌ای برای همگان آشکار است، و ایران همواه حضوری شفاف در مذاکرات داشته است، و همچنین حقایق فعالیت هسته‌ای ایران برای آژانس و 1+5 کاملاً آشکار است.

این نماینده مجلس در خصوص عدم حضور نمایندگان روسیه و چین تصریح کرد: قطعاً حضور وزرای چین و روسیه برای پیشبرد مذاکرات برای ایران مفید بود. ولیکن امیدواریم پشت پرده معاملاتی صورت نگرفته باشد. ممکن است وزرای چین و روسیه نیز به دنبال تامین منافع خود در مذاکرات باشند.

وی اظهار داشت: امیدوارم با تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان و شرکت در جلسات متعدد و شفافیت جمهوری اسلامی در روند مذاکرات بتوانیم به نتایج قابل قبولی دست یابیم، در صورت عدم موفقیت در مذاکرات ما ضرر نخواهیم کرد و این غربی ها هستند که مجدد مجبور خواهند بود از مواضع خود عقب نشینی کرده و به سمت ایران حرکت کنند.

وی در پایان افزود: انشاالله با تلاش تیم مذاکره کننده و حمایت رهبر معظم انقلاب خواهیم توانست، به نتایج قابل قبولی در مذاکرات دست یابیم.