جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ورود پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی به کشور گفت: پاسخ ما دیپلماتیک نیست، ما در میدان پاسخ می دهیم و لزوما واکنش هایمان را هم اعلام نمی کنیم ولی اعمال می کنیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه عصر امروز در همایش بزرگداشت کارمندان بسیجی با اشاره به ورود پرنده جاسوسی در کشور اظهار داشت: یک پرنده کوچک رادار گریز رژیم صهیونیستی که پیشرفته ترین فناوری پنهان کاری و نامرئی بودن و رادارگریز بودن در تمام اجزای آن به کار گرفته شده بود با سطح مقطع راداری بسیار کوچک در آسمان بزرگ به محض ورود و عبور از مرز این پرنده در رصد و رهگیری سیستم هوایی ما قرار گرفت.

وی افزود: آن را رهگیری کردیم تا سناریوی اطلاعاتی دشمن را کشف کنیم و به محض اینکه متوجه شدیم در موقعیت مناسبی است آن را شکار کردیم.

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: این واقعه اگرچه به ظاهر از لحاظ تاکتیکی یک پدیده محدود به نظر می رسید اما پیام های راهبردی دفاعی قدرتمندی به دشمنان ما منتشر کرد.

سردار سلامی تاکید کرد: پاسخ ما دیپلماتیک نیست و ما در میدان پاسخ می دهیم.

وی افزود: لزوما واکنش هایمان را هم اعلام نمی کنیم ولی اعمال می کنیم، واکنش های ما عملیاتی است و دشمن ما آن را می بیند و حس می کند.

جانشین فرمانده سپاه خاطر نشان کرد: نظام ما نظامی مقتدر و توانمند است که قادر بوده در هر سطحی با هر دشمنی به هر وسعتی، مقابله لازم را انجام دهد.

جانشین فرمانده سپاه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تفکر بسیجی مرزها را می شکافد و این تفکر در جنوب لبنان برای اولین بار افسانه شکست ناپذیری یک ارتش متکی بر بزرگترین قدرت جهانی را با یک شکست آشکار روبرو می کند و برای اولین بار در تاریخ جهان عرب به نام انقلاب اسلامی و اسلام ارتش رژیم صهیونیستی را وادار به عقب نشینی می کند.

سردار سلامی افزود: تفکر بسیجی است که در غزه شعله می کشد، در لبنان طوفان ایجاد می کند، در سوریه قدرت آمریکا و متحدان منطقه آن را خاموش می کند و در رویداد آخر نیز رژِیم صهیونیستی به تنها کشوری تبدیل می شود که تمام مناطق تحت اشغال آن تقاطع آتش دشمنان همجوار او است و این یعنی بزرگترین معمای امنیت برای یک رژیم که هیچ یک از عناصر بقاء را در اختیار ندارد. یعنی آثار، نمادها، جلوه های محو این رژیم از صفحه جغرافیای سیاسی جهان امروز بهتر از هر روز دیگری در این 66 سال موجودیت مصنوعی رژیم دعوی دیده می شود.

کرانه باختری مسلح شود، محو رژیم صهیونیستی اتوماتیک اتفاق می‌افتد

جانشین فرمانده سپاه با اشاره به پرکردن خلاء قدرت در عراق توسط جمهوری اسلامی ایران گفت: این اقدامات مجموعه ای از تفکر یک نظام قدرتمند جهانی است که تجربه مدیریت بخش هایی از جهان را حداقل طی 60 سال گذشته پس از جنگ جهانی دوم در اختیار داشته است و این مدل تفکر انقلابی و بسیجی قادر است قدرت های بزرگ را در کریدور سیاست های خود قرار دهد و آنها را در ریل هایی قرار دهد که انقلاب آن ریل گذاری ها را انجام می دهد.

گروه تروریستی داعش برای کشورهای حمایت کننده شان دردسر ساز خواهند شد

جانشین فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پدیده شوم داعش گفت: این پدیده شوم به نام داعش که شکل گرفته، خشن ترین و نفرت انگیزترین و خیانت بارترین تصویر را از مسلمانان نشان می دهد این موجودیت و هویت تازه ظهور یافته ای که در باطل شکل گرفته است، به سمت اهداف باطل حرکت می کند و دارای ذات و سرشت باطل است.

سردار سلامی افزود: اهداف، اعتقادات و رفتار این گروه تروریستی با توجه به واقعیات منطقه ای همانند حبابی روی آب است و این گروه هم دود خواهد شد و از بین می روند زیرا امروز در عراق دولتی مبتنی بر وحدت ملی شکل گرفته است، شیعیان، اهل تسنن و کردها همه در حاکمیت نقش متناسب و متوازنی دارند بنابراین داعش امروز در محیط اجتماعی و سیاسی فاقد پشتوانه و تکیه گاه است اما علاوه بر آن امروز جهان مجبور شده است این گروه را در انزوای سیاسی و اجتماعی و به تدریچ تسلیحاتی قرار دهد و به طور کلی فضا برای رشد این گروه مهیا نیست.

وی اضافه کرد: حداکثر حرکتی که این گروه می تواند انجام دهند حرکت به سمت کشورهایی است که از آنها حمایت کرده اند و برای آنها دردسر ساز خواهند شد.

جانشین فرمانده سپاه تاکید کرد: ما کاملا آماده ایم از نهضت فلسطین، مسلمانان لبنان، مردم و نظام سوریه، یکپارچگی عراق، از استقلال ملت عراق و از استقلال و آزادی و هویت انقلاب و نظام خودمان دفاع کنیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: