عضو کمیسیون امنیت‎ملی و سیاست خارجی مجلس، ابراز کرد: کامرون باید به دلیل صحبت‎های مداخله‎گرایانه و توهین‎آمیز خود از ایران عذرخواهی کند.

ابراهیم آقامحمدی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا، با اشاره به سفر رییس‏جمهوری برای شرکت در شصت‎ونهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ابراز کرد: موضع گیری دکتر روحانی را در کل مثبت دیدم و وی توانست با بیان پرسش‎هایی غرب را به چالش بکشاند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز کرد: در نشست‎هایی که رییس‎جمهوری در حاشیه نشست مجمع عمومی انجام داد مواضع قاطعی نیز بیان شد که قابل قدردانی است.

وی با اشاره به صحبتهای رییس جمهوری در باره مبارزه با افراطی گری و تروریسم گفت: رییس جمهوری در آن مجمع به جهانیان فهماند که این گروه های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره و دیگران توسط برخی از کشورهای غربی به وجود آمده اند و گفت اگر قرار است که با تروریسم مبارزه شود باید تمام گروه های تروریستی مبارزه کرد.

وی افزود: اگر غرب ائتلافی بر ضد داعش تشکیل داده مشخص است که هدف اصلی آنان مبارزه با گروه های تروریستی نیست و هدف دیگری را دنبال می‎کنند. ماهیت این گروه ها در جهان را غربیها به وجود آورده اند و اکنون آنان باید بدانند که این گروه ها با چهار تا بمب از میان نمی روند.

وی با اشاره به صحبت‎های کامرون، نخست‌وزیر انگلستان در مجمع عمومی سازمان ملل، ابراز کرد: این مقام انگلیسی باید به دلیل صحبت‎های مداخله گرایانه و توهین آمیز خود از ایران عذرخواهی کند.

وی افزود: در همین باره کمیسیون امنیت ملی بیانیه ای را صادر کرده است تا عذرخواهی رسمی این کشور از ایران ارتقای سطح روابط ایران با این کشور به مصلحت نیست.