آصفری از برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور معاون وزیر امور خارجه خبر داد.

محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جلسه امروز با حضور عراقچی عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای برگزار شد و در این جلسه گزارشی از روند مذاکرات و آخرین دور مذاکرات در وین به سمع و نظر اعضای کمیسیون رسید که حاکی از خوش‌بینی از رسیدن به توافق نهایی بود، ارائه شد. 


آصفری ابراز کرد: آقای عراقچی در جلسه امروز عصر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر حقوق هسته‎ای کشورمان عنوان کرد که ایران به هیچ وجه از حقوق هسته‎ای خودش کوتاه نمی‎آید.

وی با اشاره به صحبت‎های عراقچی در جلسه کمیسیون امنیت ملی ابراز کرد: در این جلسه معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت که مذاکرات تا 3 آذرماه(24 نوامبر) ادامه خواهد داشت و تا آن زمان مشخص نیست که بتوانیم به توافق نهایی دست پیدا کنیم.

وی افزود: در مذاکرات هسته ای در باره موضوعات مختلف به صورت شفاهی توافقاتی صورت گرفته است؛ اما هیچ کدام از انان به روی کاغذ آورده نشده است و هدف ایران یک توافق نهایی برد- برد است.

وی اضافه کرد: آقای عراقچی در ارائه گزارش از روند مذاکرات هسته‎ای در باره سانتریفیوژها گفت که ایران از 190 هزار سویی که مورد نظر رهبر معظم انقلاب است کوتاه نمی‎آید و اجازه نخواهد داد یک عدد از سانتریفیوژهایش کار نکند.

وی ادامه داد: موضوع هسته‎ای ایران نیز در قالب صنعتی پیگیری خواهد شد و قابل معامله نیست.