وزیر دادگستری درباره اتفاقات اخیر در عربستان و صدور حکم اعدام برای شیخ نمر، این اقدام را نشانه شکست و افول نظام سیاسی عربستان دانست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه مراسم سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در استان البرز و در جمع خبرنگاران، تصمیم دولت عربستان سعودی در خصوص اعدام شیخ النمر را اقدامی غیر انسانی و غیر اسلامی دانست.

وزیر دادگستری در این باره به خبرنگاران گفت: این اقدام کاملا بر ضد حقوق انسان، ضد قوانین دینی، شرعی و اسلامی است و متاسفانه رژیمی که از ترور و تروریسم و از آدمکشی و هتک حقوق ملتها ابایی ندارد دست به چنین اقداماتی می زند و همانطور که امروز می بینیم داعش ساخته و پرداخته دستگاه اطلاعاتی عربستان بوده و با پول و حمایت آنها به فعالیت و حیات خود ادامه می دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه بر اساس آخرین آمارهای اخذ شده، بیشترین حمایتها حتی از سوی برخی گروههای اجتماعی در عربستان از این گروه تروریستی صورت می گیرد و چنین رژیمی، طبعا به حقوق شهروندان خود نیز بی توجه است و آن را پایمال می کند.

پورمحمدی اظهار کرد: وجود ارزشمندی که برای منافع خود مردم عربستان و احقاق حقوق آنان تلاش می کند را بیش از دو سال زندانی کردند و اکنون حکم غیر انسانی و اسلامی اعدام را برای ایشان صادر کردند که نشانه شکست و افول این نظام سیاسی است و اگر این اتفاق بیافتد، سرنوشت خطرناک و تاریکی در انتظار آنها خواهد بود.

وزیر دادگستری در خاتمه گفت: امیدواریم دست به چنین جنایتی نزنند و ما سعی می کنیم از تمام ابزارهای حقوقی و بین المللی برای جلوگیری از بروز این جنایت استفاده کنیم.