به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «مرضیه افخم» درباره جایگاه سفر «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق به تهران افزود: این سفر همکاری های همه جانبه دو کشور را به مرحله ای جدید وارد خواهد کرد و علاوه بر آن، آقای العبادی و مقامات و مسوولان عالیرتبه کشورمان آخرین تحولات منطقه و راههای کمک به حل معضلات موجود را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهند داد.

حیدر العبادی نخست وزیر جدید عراق نخستین سفر منطقه ای خود را با سفر به جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده و قرار است امشب در راس هیاتی وارد تهران شود.

وی اضافه کرد: از جمله اهداف این سفر که متعاقب شروع به کار دولت جدید در عراق صورت می گیرد، افزایش و ارتقای مناسبات و همکاری های دو کشور در ابعاد مختلف است و افزایش همکاری های دوجانبه در زمینه انرژی، مسکن، سازندگی و سایر زمینه های موجود متناسب با ظرفیتهای وسیع دو طرف و برنامه های آتی مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

افخم اظهار کرد: رایزنی های نزدیک میان دو کشور با توجه به حساسیت و پیچیدگی تحولات منطقه و همچنین نقش موثر تهران و بغداد در کمک به بازگشت صلح و ثبات به منطقه و یکپارچه کردن تلاشهای جاری در جهت مبارزه جدی با تروریسم از اهمیت زیادی برخوردار است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام حمایت ایران از وحدت و یکپارچگی، امنیت و توسعه همه جانبه کشور دوست و همسایه عراق خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران روند توسعه همه جانبه روابط راهبردی با عراق را بر اساس منافع و مصالح مشترک دو کشور و منطقه دنبال می کند و بر همین اساس با عراق در مقابله با چالشهای فرارو بویژه امنیت و ریشه کنی پدیده شوم تروریسم همکاری می ک