مدیر عامل بانک ملی ایران ابراز کرد: بخش بازرسی، چشم و گوش مدیریت برای اصلاح ساختار و رفتار بانک است.


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر عبدالناصر همتی در هجدهمین همایش سراسری بازرسان این بانک که به مدت 2 روز با حضور اعضای هیأت مدیره، تنی چند از مدیران ارشد و 700 نفر از بازرسان بانک در مرکز آموزش و رفاه بابلسر برگزار می‌‍شود، با قدردانی از تلاش‌های بازرسان عنوان کرد: بخش بازرسی، چشم و گوش مدیریت برای اصلاح ساختار و رفتار بانک است.

وی خواستار تغییر سمت و سوی نگاه بازرسی در بانک ملی ایران شد و اظهار کرد: بازرسی باید به دنبال برخورد با انحرافات اساسی و کلان در بانک باشد و این به هیچ عنوان به معنای مچ‌گیری و مزاحمت در کار همکاران شعب نیست.

به گفته همتی، بازرسی باید تخلفات و انحرافات کلان در بانک را کشف و پیگیری کند و در موارد کم اهمیت‌تر در شعب، با نگاه پدرانه و مشفقانه، تذکر داده و راهنما و اصلاح‌گر باشد.

مراقبت از آبرو، حیثیت و اعتبار و تقویت قدرت ریسک‌پذیری همکاران از مهمترین نکاتی بود که مدیر عامل بانک ملی ایران در این همایش بر آن تأکید کرد و افزود: همکاران باید با شنیدن نام بخش بازرسی، احساس آرامش کنند.

همتی، احیای سرمایه اجتماعی در بانک را یکی از مهمترین مسئولیت‎های بازرسان دانست و گفت: سرمایه اجتماعی مجموعه‌ای از رفتارها و هنجارهای همراه با اعتماد، رفاقت و دوری از باند بازی و گروه‎گرایی است که بخش بازرسی با اصلاح برنامه‎های خود باید این اعتماد متقابل و همگرایی میان همکاران را گسترش دهد.

وی پیچیدگی دستورالعمل‎ها را یکی از علل سردرگمی بازرسان بانک در اتخاذ و اجرای شیوه‎های صحیح عنوان کرد و خواستار روان‎سازی بخشنامه‌های مربوطه شد.

مدیر عامل بانک ملی ایران در ادامه بیان نقاط قوت و مثبت عملکردی همکاران را یکی از محورهای جدید کاری در بازرسی از شعب این بانک عنوان کرد و گفت: بازرسی فقط کشف تخلفات نیست؛ بلکه به حداقل رساندن تخلفات و قدردانی از عملکردهای مثبت که فراوان است، نیز از مسئولیت های مهم این بخش است.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه والای بانک ملی ایران گفت: بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور، میراث دار خدمات ده‎ها هزار نفر در طول 86 سال گذشته است و تمامی همکاران در هر شغل و مقامی باید در حفظ و پاسداری از منافع این بانک و مشتریان آن تلاش کنند.

وی با تبیین وضعیت بانک ملی ایران در حال حاضر، خواستار همدلی و عزم جدی همکاران در جهت افزایش جایگاه و اعتبار این بانک شد.