به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، سید محمد علی سید ابریشمی - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران - در گردهمایی معاونان عمران و محیط زیست شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشور در بندرعباس اظهار کرد: شهرک های صنعتی خصوصی می توانند در رشد صنعتی کشور به سازمان کمک کنند و ما از ایجاد این شهرک ها حمایت می کنیم.

وی به کیفی سازی شهرک های صنعتی اشاره کرد و گفت: اولویت سازمان کیفی سازی شهرک های صنعتی است و فاز های بعدی باید با مطالعه و کار کارشناسی آغاز شود.

سید ابریشمی تاکید کرد: شرکت های استانی به دنبال اخذ اسناد مالکیت شهرک ها و اسناد تفکیکی واحدهای صنعتی باشند تا صنعتگران در سرمایه گذاری ها با مشکلی روبرو نباشند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه مشکلات راه اندازی یک شهرک یا ناحیه صنعتی بیش از توسعه آن است، تصریح کرد: مدیران باید از به هدر رفتن سرمایه های ملی در شهرک های صنعتی جلوگیری کنند تا هرچه سریع تر به توسعه صنعتی دست یابیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در ایجاد شهرک های جدید صنعتی باید مکان سنجی و مکان یابی به خوبی انجام شود و این شهرک در بهترین موقعیت و شرایط جغرافیایی راه اندازی شود.

سیدابریشمی به واگذاری شهرک های صنعتی به شرکت های خدماتی اشاره و خاطرنشان کرد: باید تمام زیرساخت های شهرک های صنعتی حتی تصفیه خانه فاضلاب از سوی شرکت های استانی آماده و سپس واگذار شود و شرکت های استانی فقط نقش ناظر داشته باشند.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت کمبود آب را یکی از مشکلات واحدهای صنعتی کشور عنوان کرد و افزود: یکی از راه های جبران کمبود آب استفاده از پساب فاضلاب صنعتی و شهری برای انجام فعالیت ها و فضای سبز شهرک های صنعتی است.

سیدابریشمی با بیان اینکه مسئولیت واحدهای صنعتی 11 منطقه ویژه کشور به این سازمان واگذار شده است. خواستار تهیه کتابچه شناسایی این واحدهای مستقر در مناطق ویژه شد.