به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، حسین صفایی رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور امروز در حاشیه بازدید از واحد دامپروری و دامداری نمونه کشوری گفت: خرید تضمینی شیر خام توسط وزارت جهاد کشاورزی در استان های تهران، قم، خراسان رضوی، اردبیل، قزوین و خراسان جنوبی انجام خواهد شد. 

وی با بیان اینکه شیر خریداری شده توسط دولت، مازاد بر نیاز کارخانجات فرآورده های لبنی است و صدمه ای به صنایع نخواهد زد گفت: شیر 1440 تومانی با چربی 3.2 درصد و بار میکروبی زیر صد هزار است و در صورتی که شیری دارای این ویژگی ها نباشد با قیمت حدود 1320 تومان ، از دامداری ها خریداری خواهد شد.

صفایی در ادامه گفت: در حال حاضر میانگین خرید شیر خام توسط صنایع لبنی 1177 تومان است که با ورود دولت برای خرید تضمینی شیر حداقل مبلغ 150 تومان به معدل خرید شیر در کشور اضافه خواهد شد و در صورت استقبال واحدهای دامداری برای فروش مازاد شیر به دولت، از طریق سازمان های تعاون روستایی، این اقدام به سراسر کشور تعمیم داده خواهد شد.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور افزود: این مصوبه دولت از ابتدای تیرماه سال جاری به صنایع ملزم به خرید شیر خام با نرخ 1440 تومان ابلاغ شده بود اما در این مدت این مصوبه توسط دولت اجرا نشده بود.